Новая Каховка | 16 Февраля 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-09-13 » Новости

» «Я родився і жив для добра і любові»

«Я родився і жив для добра і любові»

Італійські кінематографісти називали його «Гомером світового кіно», його стрічка – у п’ятірці найкращих за версією ЮНЕСКО. Фелліні, відомий кінорежисер зі світовим ім’ям, вважав цю талановиту людину своїм вчителем. Високо цінував творчість українського режисера і Чарлі Чаплін. В одній зі своїх промов він сказав, що «Слов’янство поки що дало світові кінематографії одного творця – мислителя та поета, Олександра Довженка».
До 125 річчя з дня народження письменника, художника, кінорежисера, класика світового кінематографу Олександра Петровича Довженка бібліотеки ЦБС підготували низку заходів.
Центральна міська бібліотека для першокурсників НКПЕТЛ групи 114 провела літературний портрет «Я родився і жив для добра і любові».
Із розповіді бібліотекаря юнаки почули цікаві факти з життя ювіляра, що містяться у літературі, представленій на виставці-персоналії «Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм». Цікавим для молоді був перегляд фільму «На Україну повернусь…Олександр Довженко в авторській програмі Оксани Марченко «Імена».
А ще майбутні газозварювальники дізналися про улюблені місця О.Довженка у Новій Каховці, познайомилися з виданнями краєзнавчого відділу бібліотеки, присвяченими будівництву Каховської ГЕС та перебуванню митця на спорудженні штучного Каховського моря, переглянули невеликий фрагмент з фільму «Поема про море», в якому режисер прагнув відтворити трагедію українського народу на фоні грандіозних розбудов держави.
До міської бібліотеки №2 на літературний портрет «Геній, що жив серед нас» завітали студенти НКПТЕЛ гр. №109.
На зустрічі з учнями 7 класу у ЗОШ№10 працівники міської бібліотеки №2 запропонували найцікавіші факти з насиченого подіями життя письменника і режисера, його цитати та відео-роботи.
Олександр Петрович був людиною креативною, мав вогонь творчості, тому вніс чимало пропозицій щодо історико-художнього оформлення Каховського водосховища та будівель нашого міста. Без нього не було б і наших «кам’яних вишиванок», про які знають в Україні і далеко за її межами.
Отже, своєю унікальністю і чарівністю Нова Каховка значною мірою завдячує цьому талановитому митцю.
«Якщо спитають, звідки ви - Я відповім з Нової Каховки. Я полюбив усе,що навколо мене… Майже щодня я почував у собі наплив такої радості, якої я ні разу ніде не відчував за довгі роки… Я все гадаю, чому мені тут так добре? Тому, що тут Батьківщина мого серця, вітчизна найдорожчих моїх почуттів. Тому що живу серед народу!»


Відділ культури і туризму
Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы