Нова Каховка | 19 Січня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2019-09-12 » Новини

» Обережно, шахраї

Обережно, шахраї

Купівлі через Інтернет давно стали повсякденним явищем. Щоб заощадити, українці нерідко купують в мережі – там дешевше майже все. На жаль, разом зі зростанням інтернет-купівель зростає й кількість шахраїв.
Шахрайство в Інтернеті полягає в навмисних діях, які призводять до втрати майна іншими особами шляхом: будь-якого введення, зміни, знищення або приховування комп'ютерних даних; будь-якого втручання у функціонування комп'ютерної системи із шахрайською метою отримання матеріальної вигоди. Інакше кажучи у віртуальному просторі є небезпека піддатися реальним шахраям.
До інспекції звернулись з такими випадками:
Олексій хотів продати свій старий ноутбук. Покупець знайшовся в інтернеті швидко і ціна влаштовувала. Але поскаржився, що розплатитися може тільки карткою. Олексій повідомив номер рахунку – йому прислали не зовсім звичне SMS. Не так, ніби надійшли гроші, а ніби їх намагаються переслати. Павло зателефонував до банку, де йому пояснили хитру систему. Шахрай внаслідок втік.
Павло зацікавився смартфоном по доступній ціні, а продавець наполягав на передоплаті. Після оплати покупки, Павло отримав смартфон, але зовсім інший і не працюючий.
Марина намагалась продати куртку і відразу знайшовся покупець. Гроші їй потрібні були терміново тому вона не скористалась порадами працівника банку та ще не була достатньо обізнана з роботою банкомату і замість того щоб отримати гроші подарувала їх шахраю.
Подібні звернення до інспекції не поодинокі.
Скористаємось консультацією фахівців, як захиститися від фінансових втрат при укладанні онлайн-правочинів.
На торгових інтернет-майданчиках уразливі і продавці, і покупці. Експерт з маркетингу в соціальних мережах попереджає: можуть продати крадене, річ з дефектом або підробку. Це теж різновид шахрайства. Адже людина отримує не те, що хотіла. Втім, найстрашніше, коли аферисти намагаються вивідати фінансові дані карти.
Якщо у вас зняли гроші з карти, в першу чергу потрібно зателефонувати в банк, сказати, щоб реквізити цього обманщика заблокували. А також заявити в поліцію, зробити максимально доказову базу: скріншоти, повідомити, у скільки здійснювався дзвінок, як ви переводили.
Щоб не стати жертвою злодіїв, радимо купувати речі тільки на популярних і захищених майданчиках для інтернет-торгівлі. Попередньо почитати відгуки про продавця і перевірити його рейтинг. Якщо людина нещодавно зареєструвалася або на нього скаржаться – є привід замислитися.
Проблема існує і ми самі її створюємо, так давайте вчитися разом захищати себе від непорядних осіб.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами