Новая Каховка | 02 Июня 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-09-12 » Новости

» Обережно, шахраї

Обережно, шахраї

Купівлі через Інтернет давно стали повсякденним явищем. Щоб заощадити, українці нерідко купують в мережі – там дешевше майже все. На жаль, разом зі зростанням інтернет-купівель зростає й кількість шахраїв.
Шахрайство в Інтернеті полягає в навмисних діях, які призводять до втрати майна іншими особами шляхом: будь-якого введення, зміни, знищення або приховування комп'ютерних даних; будь-якого втручання у функціонування комп'ютерної системи із шахрайською метою отримання матеріальної вигоди. Інакше кажучи у віртуальному просторі є небезпека піддатися реальним шахраям.
До інспекції звернулись з такими випадками:
Олексій хотів продати свій старий ноутбук. Покупець знайшовся в інтернеті швидко і ціна влаштовувала. Але поскаржився, що розплатитися може тільки карткою. Олексій повідомив номер рахунку – йому прислали не зовсім звичне SMS. Не так, ніби надійшли гроші, а ніби їх намагаються переслати. Павло зателефонував до банку, де йому пояснили хитру систему. Шахрай внаслідок втік.
Павло зацікавився смартфоном по доступній ціні, а продавець наполягав на передоплаті. Після оплати покупки, Павло отримав смартфон, але зовсім інший і не працюючий.
Марина намагалась продати куртку і відразу знайшовся покупець. Гроші їй потрібні були терміново тому вона не скористалась порадами працівника банку та ще не була достатньо обізнана з роботою банкомату і замість того щоб отримати гроші подарувала їх шахраю.
Подібні звернення до інспекції не поодинокі.
Скористаємось консультацією фахівців, як захиститися від фінансових втрат при укладанні онлайн-правочинів.
На торгових інтернет-майданчиках уразливі і продавці, і покупці. Експерт з маркетингу в соціальних мережах попереджає: можуть продати крадене, річ з дефектом або підробку. Це теж різновид шахрайства. Адже людина отримує не те, що хотіла. Втім, найстрашніше, коли аферисти намагаються вивідати фінансові дані карти.
Якщо у вас зняли гроші з карти, в першу чергу потрібно зателефонувати в банк, сказати, щоб реквізити цього обманщика заблокували. А також заявити в поліцію, зробити максимально доказову базу: скріншоти, повідомити, у скільки здійснювався дзвінок, як ви переводили.
Щоб не стати жертвою злодіїв, радимо купувати речі тільки на популярних і захищених майданчиках для інтернет-торгівлі. Попередньо почитати відгуки про продавця і перевірити його рейтинг. Якщо людина нещодавно зареєструвалася або на нього скаржаться – є привід замислитися.
Проблема існує і ми самі її створюємо, так давайте вчитися разом захищати себе від непорядних осіб.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы