Новая Каховка | 25 Февраля 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-09-12 » Новости

» На замітку споживачеві

На замітку споживачеві

Щоденне спілкування з відвідувачами різних поколінь з приводу проблем, що виникають, свідчить — споживацька обізнаність в суспільстві ще досить слабка.
На окремих прикладах розглянемо конкретне вирішення проблем, з якими протягом вересня звернулись споживачі:

- Купив зварювальний апарат, щоразу приступаючи до роботи, він працював не більше хвилини і вимикався. Пристрій двічі був в ремонті і повертався з тим самим недоліком. Магазин не повертає гроші, посилаючись на те, що товар вже був у користуванні.
Разом з покупцем інспекція звернулась до керівника магазину, надано чек, гарантійний талон на виріб. Споживачу видано з обмінного фонду інший прилад на час ремонту власного, після якого подовжено гарантійний термін на 3 роки. Споживач погодився на вирішення питання таким чином.

- За необхідністю купив своїй бабусі тонометр, а з часом він перестав працювати. З’ясували, що і термін гарантії вичерпано, тобто необхідне ремонтувати за власний рахунок, а це не дешево. Хто нам допоможе?
На допомогу прийшов власник «Медтехніки», який оглянувши пристрій, з’ясував, що необхідно лише замінити елементи живлення. Іноді необхідно вміти спілкуватись, а не лише наполягати та вимагати.

- Замовив встановити металопластикові вікна в квартирі в цілому та на балконі, сплатив гроші і чекаю вже 2 місяці. На фабриці мені повідомили, що замовлення виконано давно і в повному обсязі, але чомусь мені їх не встановлюють. До кого звернутись?
Інспекцією проведено перевірку виконання замовлення підприємцем, належного оформлення договору надання послуги, роз’яснено норми законодавства та нагадано про відповідальність за порушення цих норм. Споживачу надана допомога по складанню та передачі позову до суду, адже ідеться по виплату значної суми пені за кожен день затримки виконання замовлення.

- Здав в майстерню на ремонт телевізор, надано лише квитанцію абияк оформлену, а відповідного документу з описом зовнішнього стану товару не складено. Через місяць мені повідомили, що потрібно міняти плату і це 80% вартості нового товару, чи правий майстер?
Оглянувши телевізор, інспекція визначила, що річ використовувалась не обережно навіть не охайно: корпус розбито, задня панель засиджена тарганами. Споживачу відмовлено в задоволенні скарги. Підприємця притягнуто до відповідальності за порушення правил прийняття техніки на ремонт: не належне оформлення документів приймання товару.

- В супермаркеті скористалась камерою схову, а коли повернулась, моєї сумки не було, як з’ясувалось під час розслідування - всі камери відкриваються однаковими ключами, тобто одним в кількох екземплярах. Іноді ми лишаємо там цінні папери, документи, дороговартісні покупки і що - ніхто за це не відповідає? Так камера спостереження прослідила хто очистив камеру і де потім шукати викрадача?
В цій ситуації винна адміністрація магазину. Споживач звернувся до Держпродспоживслужби і чекає на перевірку, притягнення до відповідальності винних та наведення порядку в системі охорони в супермаркеті.

За неякісний товар та послуги з початку 2019 року розглянуто близько 250 скарг, за якими споживачам повернуто понад 200 тис.грн.

Вчасно знайомтесь зі своїми правами та уникайте неприємностей.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы