Новая Каховка | 16 Февраля 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-09-12 » Новости

» Стежками О.П. Довженка

Стежками О.П. Довженка

На цьому тижні Україна відзначає 125-ти річчя з дня народження видатного кінорежисера, сценариста, засновника української кінематографії Олександра Довженка. Місто Нова Каховка в житті митця зайняло своє особливе місце, стало лебединою піснею його нелегкого життя. Саме тут Олександр Петрович пише свою «Поему про море», робить перші її кіно- проби, долучається до будівництва міста та гідровузла. Саме тут востаннє закохується у велич Дніпра та широкий степ, тут залишає частинку свого серця…
Прогулянки вулицями молодого міста спонукають митця до рішучих дій щодо остаточного портрету архітектурного обличчя Нової Каховки. І таку мандрівку стежками О.П.Довженка, які відмічені на мапі міста своїми особливими родзинками, підготував до ювілею митця відділ культури і туризму Новокаховської міської ради.
У далекі 50-ті роки ХХ століття наше місто було мовчазним свідком виспівування О.Довженком краси і величі Дніпра, молодого міста; згодом ці місця вподобали новокаховчани та, вшановуючи пам’ять Олександра Петровича, звели альтанку, відкрили пам’ятник героям громадянської та вітчизняної війни, ЗОШ №1 присвоїли ім’я кінорежисера, встановили пам’ятник самому О.П.Довженку. Цьогоріч, до 125-річного ювілею митця, зусиллями майстрів та учнів електротехнічного ліцею створена та презентована символічна лавочка Довженка.
Екскурсовод музею історії міста Наталія Ільницька 11 вересня 2019 року інтригувала учнів 8-Б класу ЗОШ №3 розповідями про поєднання Олександра Довженка з Новою Каховкою та краєвидами його улюблених куточків у місті. І 26 учнів відкривали для себе нову історію рідного міста, нового Довженка та нові відчуття приналежності до виключної особливості степового краю з оспіваними берегами прадавнього Борисфену, та непереможної величі Дніпра. Місто найдорожчих відчуттів дарувало кожному екскурсанту свою неповторність осінньої краси.
На пам'ять залишились фотографії та спогади.


Відділ культури і туризмуНавигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы