Нова Каховка | 30 Вересня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської об'єднаної територіальної громади

2019-09-06 » Новини

» Готуємось відзначити 125-річчя О.П.Довженка

Готуємось відзначити 125-річчя О.П.Довженка

10 вересня 2019 року в Україні будуть відзначати 125-ти річчя з дня народження видатного українського кінорежисера, справжнього патріота України, Олександра Петровича Довженка.
Нова Каховка тісно пов’язана з Олександром Довженком. Він, як, впливовий на час народження міста, громадський діяч, вніс вагомий вклад у те, що ми зараз називаємо обличчям Нової Каховки: її планування, архітектурне оздоблення громадських та жилих будівель міста, а також відображення подвигу трудового народу в літературі та кінематографі.
Під час будівництва Каховської ГЕС та міста гідроенергетиків - Нової Каховки, - кінорежисер Олександр Довженко написав книгу та почав зйомки художнього фільму «Поема про море», в якому закарбував трудовий героїзм будівельників та перших мешканців міста.
Тому, міський голова Володимир Коваленко, ще навесні цього року ініціював проведення низки заходів в місті, що присвячені вшануванню 125-річчя з дня народження Олександра Довженка.
03 вересня 2019 року відбулося засідання організаційного комітету, що був утворений розпорядженням міського голови №233-р від 26 липня 2019 року, на якому було остаточно сплановано низку заходів для відзначення цієї події.
Центральним заходом планується проведення 10 вересня у Палаці культури урочистостей «Я народився і жив для добра і любові». В фойє палацу будуть виставлені експонати з фондів музею історії міста Нова Каховка, музею О.П.Довженка ЗОШ №1 та книжкова виставка Центральної міської бібліотеки, що розповідають про Олександра Довженка, його творчість та зв’язки з нашим містом.
Цьому заходу буде присвячено показ у кінотеатрі «Юність» художнього кінофільму кінорежисера Олександра Довженка «Поема про море». Показ фільму планується 9 вересня о 12.00.
Низку заходів буде проведено у бібліотеках міста. Так, 12 вересня, у Центральній міській бібліотеці буде проведено вечір-портрет «Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм», у бібліотеці №2 буде проведено літературний портрет «Геній, що жив серед нас».
У картинній галереї ім. А.С.Гавдзинського відкрилася художня виставка із фондових робіт, присвячена ювілею митця.
17 вересня о 09:00 у Новокаховській ЗОШ №1, що носить ім’я Олександра Довженка, та біля його пам’ятника відбудеться традиційна посвята першокласників у довженківці.
Протягом вересня заплановано проведення туристичних маршрутів «Довженковими стежками» для учнів, студентів та всіх бажаючих.


Відділ культури і туризму


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами