Нова Каховка | 01 Червня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2019-05-15 » Новини

» СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ

Охорона дитинства в Україні є стратегічним загальнонаціональним пріоритетом. Барометром вразливості сім’ї є стан задоволення потреб дитини. Тому вимоги часу потребують відпрацювання нової моделі соціальної роботи із вразливими сім’ями з дітьми. Нова модель соціальної роботи покликана бути спрямована на профілактику сімейного благополуччя, партнерства із сім’ями та дитиною, сприяти підвищенню відповідальності батьків та спеціалістів за становище дітей.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону дитинства», забезпечення найкращих інтересів дитини - дії та рішення, що спрямовані на задоволення індивідуальних потреб дитини відповідно до її віку, статі, стану здоров’я, особливостей розвитку, життєвого досвіду, родинної, культурної та етнічної належності та враховують думку дитини, якщо вона досягла такого віку і рівня розвитку, що може її висловити.
Ключовим положенням Конвенції ООН про права дитини є те, що дитині для її гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні в атмосфері щастя, любові і розуміння. Відповідно до зазначеного, для забезпечення найкращих інтересів дитини є збереження цілісності родини та утримання від вилучення дитини з сім’ї. У разі ж отримання статусу «дитина, позбавлена батьківського піклування», тобто вилучення дитини із родини, - забезпечення доцільної опіки над дитиною, що сприятиме її гармонійному розвитку. Тобто, всі зусилля спеціалістів, які працюють в інтересах дітей, повинні бути насамперед спрямовані на те, щоб дитина виховувалася в рідній сім’ї. Для цього є необхідним забезпечити для сімей доступ до усіх необхідних послуг, які б підтримували їх у виконанні батьківських обов’язків і особлива увага повинна приділятися саме вразливим сім’ям з дітьми.
З метою забезпечення міжвідомчої взаємодії з питань захисту прав дитини, службою у справах дітей спільно з Міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 14 травня 2019 року було проведено навчання для працівників Дніпрянського старостинського округу, Райської сільської та Таврійської міської ради, до повноважень яких належать питання соціальної роботи. Мета навчання: підвищення професійної компетенції спеціалістів щодо здійснення сімейно орієнтованої соціальної роботи та оцінки потреб дитини/ родини в процесі ведення випадку.
В ході проведення навчання визначено зміст базових понять: «забезпечення найкращих інтересів дитини», «складні життєві обставини», «вразливі сім’ї», ведення випадку, міждисциплінарна команда; опрацьовані ключові технологічні шляхи забезпечення найкращих інтересів дитини - оцінка потреб дитини та її сім’ї; міжвідомче партнерство. Спеціалістам надано діагностичний інструментарій в процесі здійснення оцінки потреб.
Отже, оцінка потреб дитини та її сім’ї – найважливіший технологічний інструмент і разом з тим ключовий шлях забезпечення найкращих інтересів дитини.
Оцінка потреб дитини та її сім’ї – процес збору, узагальнення та аналізу інформації щодо розвитку дитини, батьківського потенціалу, факторів сім’ї та середовища, підготовки висновків та рекомендацій для прийняття рішень в найкращих інтересах дитини щодо надання їй відповідних соціальних послуг. Основна концептуальна ідея оцінки потреб дитини та її сім’ї така: лише у разі цілковитого задоволення потреб дитини, високого батьківського потенціалу, сприятливого впливу факторів сім’ї та середовища дитина захищена й забезпечена усім необхідним для гармонійного розвитку.
Окрема увага була приділена обговоренню механізму дій в екстрених випадках (загроза життю і здоров’ю дитини); окреслені повноваження та відповідальність органу опіки та піклування, старостинського округу в процесі прийняття рішень в найкращих інтересах дитини.

ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА:
1. Матеріали тренінгу «Соцілаьна робота в громаді: ведення випадку та оцінка потреб», розроблені експертами проекту «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соцліьаних послуг, що реалізуються Партнерством «Кожній дитині». – Київ- 2019.
2. Петрочко Ж.В. Найкращі інтереси дитини: сутність і шляхи забезпечення// Наукові записки Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя. – 2014.


Служба у справах дітей
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами