Новая Каховка | 06 Июня 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-05-08 » Новости

» Введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги», що необхідно знати

Введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги», що необхідно знати

З 01 травня 2019 року введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги», який значною мірою реформує сферу ЖКП. Планувалося, що він діятиме ще з 10 червня 2018 року, однак його відтермінували, щоб надати уряду можливість розробити і прийняти підзаконні акти, необхідні для реалізації норм цього Закону.
Станом на сьогодні ще не всі документи прийняті, більше того, деякі питання залишаються неврегульованими.
Закон «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що за рік українці повинні обрати собі виконавців комунальних послуг і модель відносин з ними. А самі відносини між виконавцем послуг і споживачем мають безліч нововведень:
- ведена плата за абонентське обслуговування на комунальні послуги;
- боржникам доведеться платити пеню за прострочення платежів — 0,01% від суми боргу за день;
- виконавцям послуг дозволено відключати споживачів від комунальних послуг за борги;
- споживачі зобов'язані впускати у помешкання комунальників для перевірки показників лічильників і справності обладнання;
- поточні і капітальні ремонти систем, котрі забезпечують надання комунальних послуг всередині будинку, наприклад: газу, води, каналізації, мають фінансуватися з кишені співвласників;
- комунальники будуть платити штрафи за відключення послуг без причини або понад встановлені законом строки та багато іншого.

Можна обирати виконавців комунальних послуг і укладати з ними договори

Для подолання монополії споживачам надано право обирати управителів — компанії, які, по суті, виконуватимуть функції ЖЕКів. Законом передбачений порядок укладення договорів на отримання всього спектру житлово-комунальних послуг: на послуги управління багатоквартирним будинком, водопостачання, газ, електрику, поводження з відходами.
Існуючі договори про надання комунальних послуг будуть діяти тільки протягом року з дня введення в дію Закону, тобто до 01 травня 2020 року.
Договори про надання комунальних послуг та про надання послуг з управління багатоквартирним будинком укладаються на рік. У разі, якщо співвласників будинку все влаштовує, вони автоматично продовжуються. Якщо ж управитель не справляється з покладеними на нього обов’язками, співвласники можуть достроково договір розірвати з ним.

Варіанти моделей договірних відносин

Закон передбачає три моделі договірних відносин між споживачами та виконавцями комунальних послуг:
- кожен співвласник багатоквартирного будинку самостійно укладає прямі договори з виконавцями комунальних послуг - індивідуальний договір;
- співвласники багатоквартирного будинку вибирають управителя або уповноважену особу, і вже вони за дорученням співвласників укладають договори з виконавцями комунальних послуг - колективний договір;
- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або інша юридична особа, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку, укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективний споживач.

Плата за абонентське обслуговування

Законом передбачено нарахування плати за абонентське обслуговування (граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України); - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку.
У вартість комунальних послуг, що надаються виконавцем за колективним договором про надання комунальних послуг, не включається плата за абонентське обслуговування.
Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно в фіксованому розмірі. Платити прийдеться навіть в тому випадку, якщо комунальна послуга не використовується.
Згідно проекту постанови Кабінету Міністрів України граничний розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами (далі – граничний розмір плати), визначається за формулою:
- РПгрн = ЗП мін?СДсер? Кжкп? К, де
- РПгрн - граничний розмір плати, гривень в місяць на одного абонента;
- ЗПмін - законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати на відповідну дату, гривень;
- СДсер - середній кількісний склад домогосподарства, що становить 2,58 осіб; - - Кжкп - коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг, що становить 0,15;
- К - коефіцієнт відшкодування домогосподарством витрат, понесених виконавцем комунальних послуг при наданні цих послуг у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, та віднесених до плати за абонентське обслуговування, що становить:
0,019 - для виконавців послуг з постачання теплової енергії та/або послуг з постачання гарячої води, з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення;
0,009 - для виконавця послуг з поводження з побутовими відходами.
4173 х 2,58 х 0,15 х 0,019 = 30,68 грн. (водопостачання та водовідведення);
4173 х 2,58 х 0,15 х 0,009 = 14,53 грн. (поводження з побутовими відходами).
Із зміною розміру мінімальної заробітної плати буде змінюватись розмір плати за абонентське обслуговування.

Відключення комунальних послуг за борги

Виконавець комунальної послуги (крім електричної енергії та природного газу) матиме право припинити її надання споживачу у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця. На наступний день після повного погашення заборгованості або укладення угоди про реструктуризацію заборгованості постачання комунальної послуги повинні відновити в повному обсязі.


Відділ комунального господарства


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы