Нова Каховка | 29 Травня 2020
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2019-02-08 » Новини

» Студенти НВПУ познайомились з книгою «Кам’яні вишиванки Нової Каховки»

Студенти НВПУ познайомились з книгою «Кам’яні вишиванки Нової Каховки»

В міській юнацькій бібліотеці відбулася цікава подія – презентація чудово оформленої книги-альбому «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», присвяченої художнику–монументалісту, скульптору Григорію Овксентійовичу Довженко, який прикрасив житлові будинки історичної частини нашого міста, створив неповторні вишиванки на камені. Презентували книгу студентам НВПУ, майбутнім будівельникам, плиточникам-оздоблювачам.
Книга видана в рамках гранту за сприяння та підтримки Українського культурного фонду, містить передмову авторського колективу, звернення міського голови Володимира Коваленка та складається з трьох розділів.
У першому розділі «Місто з лебединої пісні» подається історія створення міста енергетиків – Нової Каховки.
Другий розділ «Архітектурні родзинки Нової Каховки» містить інформацію про талановитих зодчих, завдяки яким ми отримали у спадок це прекрасне місто, фото орнаментальних панно Григора Довженко та його соратників.
Третій розділ «Кам'яні вишиванки – патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення» складається з фото заходів проведених в рамках реалізації проекту.
Видання гарно оформлено - на червоному тлі золотом витіснено назву книги-альбому «Кам’яні вишиванки Нової Каховки» - це тверда палітурка, у суперобкладинці, мелований папір. На його сторінках відтворено красиві фрагменти декору на камені. Колектив авторів використав епіграф із творів знаменитого письменника, однофамільця Григорія Овксентійовича – Олександра Петровича Довженка: «Я люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро – велику річку мого народу, чисте лагідне повітря, ясне небо і широкість у всьому…»
Бібліотекарі підготували для молоді книжкову виставку «Нова Каховка в кам’яних вишиванках», розповіли біографію Григорія Довженко. Також студенти довідалися про сучасний волонтерський рух, який створено для реставрації орнаментів на будинках Головою міського осередку Українського товариства охорони пам'яток історії і культури Тетяною Євсєєвою. В цю волонтерську групу входить і викладач НВПУ Юлія Бондаренко.
Бібліотекарі запропонували молоді долучитися до відновлення історії нашого міста.


Відділ культури і туризму

Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами