Новая Каховка | 12 Августа 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской объединенной территориальной громады

2019-02-08 » Новости

» Студенти НВПУ познайомились з книгою «Кам’яні вишиванки Нової Каховки»

Студенти НВПУ познайомились з книгою «Кам’яні вишиванки Нової Каховки»

В міській юнацькій бібліотеці відбулася цікава подія – презентація чудово оформленої книги-альбому «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», присвяченої художнику–монументалісту, скульптору Григорію Овксентійовичу Довженко, який прикрасив житлові будинки історичної частини нашого міста, створив неповторні вишиванки на камені. Презентували книгу студентам НВПУ, майбутнім будівельникам, плиточникам-оздоблювачам.
Книга видана в рамках гранту за сприяння та підтримки Українського культурного фонду, містить передмову авторського колективу, звернення міського голови Володимира Коваленка та складається з трьох розділів.
У першому розділі «Місто з лебединої пісні» подається історія створення міста енергетиків – Нової Каховки.
Другий розділ «Архітектурні родзинки Нової Каховки» містить інформацію про талановитих зодчих, завдяки яким ми отримали у спадок це прекрасне місто, фото орнаментальних панно Григора Довженко та його соратників.
Третій розділ «Кам'яні вишиванки – патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення» складається з фото заходів проведених в рамках реалізації проекту.
Видання гарно оформлено - на червоному тлі золотом витіснено назву книги-альбому «Кам’яні вишиванки Нової Каховки» - це тверда палітурка, у суперобкладинці, мелований папір. На його сторінках відтворено красиві фрагменти декору на камені. Колектив авторів використав епіграф із творів знаменитого письменника, однофамільця Григорія Овксентійовича – Олександра Петровича Довженка: «Я люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро – велику річку мого народу, чисте лагідне повітря, ясне небо і широкість у всьому…»
Бібліотекарі підготували для молоді книжкову виставку «Нова Каховка в кам’яних вишиванках», розповіли біографію Григорія Довженко. Також студенти довідалися про сучасний волонтерський рух, який створено для реставрації орнаментів на будинках Головою міського осередку Українського товариства охорони пам'яток історії і культури Тетяною Євсєєвою. В цю волонтерську групу входить і викладач НВПУ Юлія Бондаренко.
Бібліотекарі запропонували молоді долучитися до відновлення історії нашого міста.


Відділ культури і туризму

Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы