Новая Каховка | 25 Июня 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2019-01-11 » Новости

» Про роботу інспекції у справах захисту прав споживачів за 2018 рік

Про роботу інспекції у справах захисту прав споживачів за 2018 рік

Державний захист прав споживачів в місті Нова Каховка понад 20 років проводить інспекція у справах захисту прав споживачів у складі двох чоловік, керуючись статтею 42 Конституції України, статтями 16, 20, 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про захист прав споживачів”, Указами Президента України, розпорядженнями обласної державної адміністрації, міського голови, рішеннями сесій міської ради.
На виконання Закону України «Про захист прав споживачів» основна увага приділяється зверненням споживачів на неякісний товар та послуги. Так за 2018 рік до інспекції звернулось 270 споживача з різних питань:
- продаж товарів без відповідних супровідних документів та повної інформації – 23 скарги;
- порушення права споживача на гарантійне обслуговування - 94 скарги;
- порушення права споживача на повернення або обмін товару - 43 скарги;
- обрахунок або обважування покупців - 8 скарг;
- реалізація продукції термін придатності яких минув - 24 скарги;
- інші скарги – 16;
- щодо надання послуг – 65 скарг.
Взагалі задоволено 252 скарги споживачів, яким повернуто понад 370 тис. грн. за неякісну побутову техніку, взуття, предмети побуту та продукти харчування.
Для визначення питань, які найбільш зачіпають інтереси споживачів, що місяця проводиться моніторинг звернень споживачів. Основною причиною виникнення скарг є неуважність споживачів при передачі складно побутової техніки на гарантійній ремонт, не знання норм законодавства при оформленні договорів купівлі-продажу. Є випадки замовлень послуг по рекламі у газетах, і як правило така домовленість взагалі не оформлюється документально. Значно зросла кількість скарг на неякісну складно-побутову техніку, телефони, смартфони мобільного зв’язку, взуття, одяг інше. Зменшилась кількість скарг на якість продуктів харчування.
Протягом року по скаргам споживачів інспекцією проведено 11 обстежень суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють продаж товарів та надання послуг на території міста, складено протоколи на адміністративні правопорушення.
У літку 2018 року зусиллями інспекції у справах ЗПС сумісно з громадською радою вивчено питання по дотриманню правил торгівлі продуктами харчування в частині їх зберігання в спекотну пору року. Виявлено такі порушення, як не дотримання температурного режиму реалізації кондитерських виробів, молочної продукції, м’яса птиці, не належне оформлення куточків споживача, використання нетаврованих ваг, повна відсутність або не вчасне проходження медичного огляду тощо. На торгових точках зовсім відсутні документи що засвідчують надходження продукції та її якість.
В результаті цієї роботи притягнуто до адміністративної відповідальності 33 ФОП.
Зросла кількість надання консультацій через пресу, радіо та на особистому прийомі. Так за 2018 рік через засоби масової інформації надано 46 матеріалів по різним питанням, що захищають права споживачів, на сторінках міських газет- 10, на сайті газети -19, сайті міста – 17.
За результатами роботи наголошуємо, що територіальні органи забезпечують комплексний підхід до реалізації державної політики захисту прав споживачів у всіх сферах життєдіяльності. Кожен має право захищати свої права і свободи від правопорушень і протиправних посягань. Вивчайте законодавчу базу, консультуйтесь у фахівців, ви праві коли обізнані.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы