Новая Каховка | 23 Мая 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-11-29 » Новости

» ЗВІТУЄ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ВОЛОДИМИР КОВАЛЕНКО: РІК БУВ НАСИЧЕНИЙ – ПРОБЛЕМАМИ, НАМІРАМИ, УСПІХАМИ

ЗВІТУЄ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ВОЛОДИМИР КОВАЛЕНКО: РІК БУВ НАСИЧЕНИЙ – ПРОБЛЕМАМИ, НАМІРАМИ, УСПІХАМИ

Закон про місцеве самоврядування, повноваження міського голови, так само, як і селищного та сільського, передбачає як обов’язкову норму звіт після кожного року роботи. Оскільки вибори відбувалися у жовтні 2015 року, то кожного року саме в цей час Володимир Коваленко звітує перед громадою. Він вбачає в цьому необхідність навіть не тому, що це передбачає Закон. А тому, що живе спілкування з людьми, можливість розказати їм реальну ситуацію в кожній галузі життя міста, почути запитання – це набагато правильніше і коректніше по відношенню до людей, ніж публікація звіту. Хоча і таку можливість ми вам хочемо сьогодні запропонувати. Про що говорив міський голова під час звіту – далі в нашому матеріалі:

- Володимир Іванович, яким був 2018 рік для громади і вас як міського голови?
- Яким він був? Насиченим – намірами, проблемами, успіхами, напруженими днями. Основа розвитку будь-якої території - бюджет. Дефіцит міського бюджету в цьому році становив близько 28 млн. 600 тис. грн. – це переважно кошти недофінансування державою галузей охорони здоров’я та освіти. Активним був процес децентралізації. Законодавчо цей процес прописано чудово. Однак у цьому році Міністерства освіти, охорони здоров’я і соціальної політики все більше повноважень перекладають на місця: на забезпечення перевезення пільгових категорій з бюджету міста було виділено 1 млн. 700 тис. грн.., на пільгові ліки – 2 млн. грн.. А ще – забезпечення пільгами воїнів АТО, воїнів-афганців, чорнобильців – за рахунок міського бюджету. Хоча це – повноваження держави. Вирішення цих питань вимагало додаткових зусиль, хвилювань з боку педагогів та медиків.

БЮДЖЕТ
В цьому році бюджет Новокаховської ОТГ становив 674 млн. грн.. Місто заробило 240 млн. грн., решту коштів надала держава на забезпечення своїх повноважень – соціальний захист і субвенції на медицину та освіту.
Основну частину надходжень до бюджету міста становить податок з фізичних осіб – 55% від загальної суми надходжень. І це означає, що бюджет поповнюється за рахунок тих новокаховчан, які працюють офіційно. А навпаки,неофіційна праця –недоотримані надходження, за рахунок яких місто б могло придбати новий транспорт, відремонтувати дороги, придбати нове обладнання для лікарні. Ми всі несемо відповідальність за нашу Україну – не лише президент та міський голова, а кожен з вас. Відповідальність кожного – це його сумлінна офіційна праця, сплачені податки, високий рівень вихованості, участь в житті міста, турбота про дітей і батькіЩе одна важлива частина бюджету міста – це акцизний податок. Його доля – 17%. Він був запропонований в процесі децентралізації як ще одне фінансове джерело для розвитку території. Від сплати за землю бюджет міста отримує 11%, і від єдиного податку – 13% від загальної суми надходжень. В цьому році міський бюджет виконано на 119%.

КРОКИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ
Децентралізаційні процеси в цьому році запрацювали на повну потужність. Відбувається стратегічна зміна устрою країни. Основою суспільства буде територіальна громада. З них будуть створені райони. В області їх планується три. А області будуть перетворені в округи. Три роки цей закон працював, але ми побачили , що він не спрацьовує на селах. Вони об’єднуються, а інфраструктури для повноцінного життя мешканців у них немає. Я входжу до складу Правління Асоціації міст України, де 40 міських голів. Ми запропонували, а Володимир Гройсман підтримав – тоді вийшов Закон №6466, який дав право створювати об’єднані територіальні громади шляхом доприєднання. Цей процес почався навколо міст обласного значення – таких, як Нова Каховка. Чому так? Бо в таких містах, і зокрема у Новій Каховці існує розвинена інфраструктура – освітянська, медична, промислова, культурна, спортивна. Приєднатися до міста, яке повноцінно працює – це мати перспективи на розвиток. Ще триває процес добровільного приєднання. А в 2020 році об’єднання відбудеться за перспективним планом, затвердженим в області. Дніпрянська селищна рада стала першим старостинським округом і перша перейшла до нас. Ми залишили повністю склад її виконавчих органів, тепер вони у складі Новокаховської міської ради і виконкому. Але пакет земельний, реєстраційний, соціальний – все залишилось на місцях. Законодавча база життя нинішнього року змінила багато наших звичних правил, порядків. Поряд з цим Законом почали трансформуватись в реальне життя закони про медицину та освіту.

МЕДИЦИНА, ОСВІТА
Щодо медицини – в нас на сім відділень в міській лікарні більше, ніж в інших районах. Але це не врахували. Тому згідно формули, за якою передбачають фінансування, нашим медикам коштів не вистачає. Таких прикладів по Україні багато.
Чимало проблем виникало і в освітянській галузі. Це коштувало чималих зусиль, нервів, часу представників міської влади, які постійно нагадували про освітянські проблеми профільному Міністерству, міський голова озвучував їх на зустрічах найвищого рівня. І нарешті освітяни міста отримали всі необхідні кошти, а також найбільшу в області 20% доплату за престижність.
В 2018 році керівництво міста змушене було зняти 8 млн. грн. з об’єктів і направити їх на зарплату педагогів і лікарів. Наслідки цього – незамінені вікна, непридбане обладнання. У зв’язку з цим, виступаючи від Херсонщини на форумах державного значення, я завжди озвучував ці питання перед Прем’єр-міністром, на засіданнях Асоціації міст України – поверніть місту гроші, які воно витратило на державні повноваження – заробітні плати лікарям і вчителям! Озвучував і іншу проблему: структури, які працюють на території міста, мають сплачувати податки до міського бюджету, а не за місцем своєї реєстрації! Приміром, в Новій Каховці нині – 54 аптеки! Але крім «Абсолюту» і комунальної аптеки – всі решта зареєстровані у Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську.

ПРОМИСЛОВІСТЬ
Щодо промисловості міста – показник роботи впав на 3% в порівнянні з минулим роком. Це пов’язано з роботою колишнього ГТМК – нині це АТ «Гідросталь», який простояв 5 місяців. І продукція якого була орієнтована на східного сусіда. Так само, як і ЗКМ. І по-друге – Каховській ГЕС, як і всім ГЕС Дніпровського каскаду, зменшили вартість на відпуск електроенергії. В результаті впав показник внутрішнього валового продукту за рахунок цих підприємств.

БУДІВНИЦТВО
Інша справа – будівництво. Нова Каховка в цьому році посіла перше місце в області по житловому будівництву. Зараз будується 4 будинки – на Історичній, 6 на стадії завершення, на розі вул. Горького і проспекту Перемоги, і ще два – гуртожитки по Довженка і Дружби, які нарешті перетворяться на житлові будинки для військових. По будівельній галузі місто оховлює 30% обласного об’єму.

ТРАНСПОРТ
Щодо транспортного забезпечення – по закону приватні перевізники мають право не звітувати. По пасажирському перевезенню проблема – зростання складових тарифу на проїзд. Крім того, потрібно оновлювати основні фонди – придбати нові автобуси. Це стосується і комунальних підприємств. Придбали дві нові сміттєзбірні машини, асфальтоукладчик, КРАЗ.
Ще одна проблема – стан мереж і водяних, і теплопостачаючих. Ми всі котельні перевели на альтернативне опалення. Це здешевило послугу.

ЖИТТЯ СЕЛА
Сільське господарство працює. Воно не таке масштабне, як у районах, але є сільгосппідприємства, 24 фермери. Вони успішно дбають про забезпечення міста продовольством.
Важливим елементом діяльності міського голови і міської ради є сільська місцевість: утримуємо шкільні та дошкільні заклади, працюють відремонтовані і забезпечені теплом клуби, ФАПи, діють творчі колективи, є транспортне забезпечення.

ПОРОЗУМІННЯ – ЦЕ ТУРБОТА ПРО МІСТО
Буяє в місті культурне і спортивне життя. Ви самі – свідки численних міських заходів та спортивних змагань, в яких беруть участь новокаховчани різного віку.
Життя будь-якої громади потребує взаєморозуміння, яке сприяє розвитку. Нашій громаді пощастило – завдяки більшості депутатів місто може розвиватися, своєчасно приймаючи важливі для подальшого розвитку рішення. Це розумні і відповідальні люди. Вони небайдужі, активно долучаються до всіх міських справ, тому і має місто гарні результати і перспективи».
Шановні читачі. В наступному номері щотижневика «Говорить Нова Каховка» ми продовжимо розповідь про зустрічі Володимира Коваленка з громадою міста, про запитання, які озвучили мешканці.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы