Новая Каховка | 18 Июля 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-11-06 » Новости

» Як повернути зароблене???

Як повернути зароблене???

На жаль не для кого з нас не буде дивиною така ситуація: «Прийшов працевлаштовуватися, написав заяву про прийняття на роботу, надав копії документів, десь розписався, надав трудову книжку. Один місяць проходив стажування, другий пропрацював, але розрахунку із заробітної плати жодного разу не отримав. Потім звільнили, і роботодавець відмовився платити, пояснюючи тим, що нікого врешті решт офіційно не працевлаштував!» То що робити, якщо недобросовісний роботодавець не оформив Вас офіційно, затримує виплату заробітної плати, або ж взагалі відмовляється її платити та фактично виставляє вас на вулицю?
Перше, що звісно приходить на думку більшості ошуканих працівників – це звернутися до суду в порядку цивільного судочинства задля стягнення заробітної плати. Але у випадку Вашого звернення до загального суду в порядку цивільного судочинства, належним та допустими доказом того, що ви дійсно працювали на підприємстві буде той самий трудовий договір, наказ на призначення, запис у трудовій книжці. Тобто, фактично, в суді Ви не зможете жодним чином документально підтвердити факт своєї роботи на підприємстві.

Тож, що робити ошуканому робітникові в цьому разі?

Згідно ч.1 ст.172 Кримінального кодексу України, незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися   певною   діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.
Крім того, якщо особи працюють на підприємстві на неофіційній основі, то їм виплачується „чорна” заробітна плата. Це свідчить про те, що роботодавцем, не сплачується податок на доходи фізичних осіб, який він за законом має утримувати та перереховувати. Даний факт однозначно зацікавить Державну податкову інспекцію, яка у разі встановлення порушення роботодацем податкового законодавства застосує до нього санкції фінансового характеру.
В разі виникнення конфлікту з роботодавцем, не соромлячись повідомляйте про свій намір звернутися до правоохоронних органів з повідомленням про вчинені ним правопорушення.

Якщо Ви все ж таки не змогли дійти мирного врегулювання конфлікту, звертайтеся одночасно з заявами до Прокуратури, Державної інспекції праці та Державної податкової інспекції. В заявах вказуйте на факт вчинення роботодавцем злочину, предбаченого ч.1 ст.172 Кримінального кодексу України, на несплату ним податку на доходи фізичних осіб та на всі інші відомі вам факти порушення законодавства на підприємстві. А також, у разі наявності, додавайте будь-які фактичні докази вашої роботи на підприємстві, – можливо, ви проходили медичний огляд на підприємстві, і залишилися підтвердження цього, здавали роботу під розпис, ознайомлювалися з технікою безпеки тощо і у вас залишилися копії даних документів.
Дієвішим буде, якщо це буде колективне звернення, в якому окрім вас факт порушення закону роботодавцем підтвердять також інші особи. Також, якщо Ви вже не працюєте на підприємстві, але Вам відомо, що там працюють інші неоформлені особи, – обов`язково вказуйте на цей факт, адже Ваші показання як колишнього співробітника звичайно врахуються державними органами, але беззаперечним доказом порушення закону буде виявлення безпосередньо працюючих неоформлених працівників в ході перевірки роботодавця.

А найбезпечнішим буде взагалі уникати неофіційної роботи, – робота без оформлення належним чином, в більшості випадків, веде до конфліків з керівництвом та невиплати працівникові зароблених ним грошей. Та навіть у випадках коли роботодавець при неофіційному працевлаштуванні працівника поводить себе відповідально і виплачує заробітну плату, це не дає гарантії хоч на невелику впевненість в завтрашньому дні.


УПСЗН


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы