Новая Каховка | 23 Июля 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-10-29 » Новости

» Проведено координаційну зустріч в сфері протидії гендерно зумовленому насильству

Проведено координаційну зустріч в сфері протидії гендерно зумовленому насильству

У нинішньому світі торгівля людьми, насильство над людиною є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини, це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати. Найбільш вразливими є жінки та діти. Питання насилля, гендерної рівності та торгівлі людьми були і залишаються актуальними для сучасного суспільства та потребують належної уваги. Досягнення позитивних результатів у вирішені цих нагальних проблем можливе тільки за умови соціального партнерства державних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості.
У середу, 24 жовтня 2018 року, за ініціативою служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради відбулася координаційна зустріч голови громадської організації Херсонський обласний центр «Успішна жінка» Анжели Вікторівни Литвиненко із заступниками директорів з виховної роботи, працівниками психологічних служб закладів освіти різного рівня акредитації в сфері протидії гендерно зумовленому насильству.
На зустрічі була присутня керівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги у випадках домашнього та гендерно зумовленого насильства міста Нова Каховка Оксана Леонідівна Михайленко.
Привітала учасників заходу начальник служби у справах дітей Оксана Миколаївна Поповиченко, яка наголосила на важливості питань, які будуть обговорюватися на зустрічі, тому що насильство, торгівля людьми, дітьми наносить величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав.
Голова громадської організації «Успішна жінка» Анжела Литвиненко поінформувала присутніх про глобальну проблему торгівлі людьми, зокрема дітьми, привернула їх увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від торгівлі людьми, а також наголосила на важливості виявлення ситуації торгівлі людьми, дітьми для своєчасної протидії цим явищам.
Пані Анжела розповіла учасникам заходу про діюче в Україні законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Зупинилася на понятті «домашнього насильства» відповідно до чинного законодавства, визначені діяння (або бездіяльності) фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства, які відбуваються в сім’ї, в межах місця проживання або між родичами, а також між колишнім або нинішнім подружжям, або між тими, хто спільно проживає або проживав однією сім’єю, але не перебуває в родинних стосунках чи шлюбі між собою.
Акцентувала увагу на тому, що постраждалою дитиною визначається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, але і та, яка стала свідком такого насильства.
Повідомила, що законодавець доповнює Кримінальний кодекс новою статтею 126-1 «Домашнє насильство». Вона передбачає, що домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких до них відносинах, що не спричинило тяжких наслідків, караються громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Керівник мобільної бригади Оксана Михайленко поінформувала присутніх про те, що законом про протидію домашньому насильству передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, створення програм для постраждалих і їхніх кривдників.
Вона повідомила, що з січня 2019 року почне діяти кримінальна відповідальність за вчинення систематичного домашнього насильства, що передбачатиме покарання у вигляді позбавлення волі строком до 2 років; особам, які вчинили домашнє насильство, поряд з призначенням покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, суд може застосувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів, відповідно до якого (яких) на засудженого можуть бути покладені такі обов’язки:
- заборонити перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;
- обмежити спілкування з дитиною у разі, коли домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;
- заборонити наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку із роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;
- заборонити листування, телефонні переговори з особою, яка постраждала від домашнього насильства, або контактувати з нею через інші засоби зв’язку як особисто, так і через третіх осіб;
- направити її для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.
Пані Оксана розповіла про роботу мобільної бригади, виказала свої сподівання на співпрацю з суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Анжела Литвиненко наголосила на важливості виховання у суспільстві нульової толерантності до домашнього насильства.
Така зустріч надала можливість їх учасникам отримати багато нової для них інформації та долучитися до дискусії з питань запобігання торгівлі людьми, зокрема дітьми і попередженню домашнього насильства.
Служба у справах дітей висловлює щиру подяку голові громадської організації Херсонський обласний центр «Успішна жінка» Анжелі Литвиненко та керівнику мобільної бригади соціально-психологічної допомоги у випадках домашнього та гендерно зумовленого насильства міста Нова Каховка Оксані Михайленко за проведення змістовного та пізнавального заходу.


Служба у справах дітей

Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы