Нова Каховка | 17 Грудня 2018
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2018-10-11 » Новини

» Інформація Новокаховської ОДПІ

Інформація Новокаховської ОДПІ

На 215,3 тисячі гривень поповнили місцевий бюджет м. Нової Каховки платники транспортного податку

Новокаховська ОДПІ інформує, що за дев’ять місяців 2018 року до місцевого бюджету м. Нової Каховки надійшло 215,3 тис. грн. транспортного податку (від юридичних осіб — 60,3 тис. грн., від фізичних осіб — 155 тис. гривень). При цьому досягнуто ріст збору в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 51,8 тис. грн. або на 31,6 відсотків. Протягом вересня 2018 року сплачено 54,2 тис. грн. транспортного податку.
Водночас нагадуємо, що відповідно до п.п 267.2.1 ст. 267 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати на       1 січня звітного року. Для платників, які сплачують транспортний податок у 2018 році, середньоринкова вартість автомобіля складає 1 396 125 гривень.

ФОП припиняє свою діяльність: коли звітувати з ЄСВ?

Новокаховське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує приватним підприємцям про надання звіту з ЄСВ у разі припинення підприємницької діяльності.
Відповідно до пп. 3 розд. ІІ Інструкції №449, платниками ЄСВ є фізичні особи-підприємці (ФОП).
Згідно з п. 2 розд. ІІІ Порядку №435, фізичні особи - підприємці формують та подають до органів ДФС Звіт про суми нарахованого доходу зареєстрованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, зазначених у п. 2 розд. ІІІ Порядку №435, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 10 розд. ІІІ Порядку №435).
Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» формують та подають, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 11 розд. ІІІ Порядку №435).
При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи (ч. 8 ст. 9 Закону №2464).

Про оподаткування доходів неприбуткової громадської організації

Новокаховське управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі роз’яснює оподаткування доходів, отриманих у вигляді процентів від розміщення коштів на депозитному рахунку громадською організацією в статусі неприбуткової організації.
Неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених п. 133.4 ст. 134 Кодексу, не є платниками податку на прибуток.
Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 134 Кодексу;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) (пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).
Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).
До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, можуть бути віднесені, зокрема, громадські об’єднання (пп. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).
Діяльність громадських об’єднань регулюється Законом України від 22.03.2012 р. №4572-VI «Про громадські об’єднання» (далі – Закон №4572).
Згідно із положеннями ст. 1 Закону №4572 громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.
Громадське об’єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
Одним із принципів діяльності громадських об’єднань є відсутність майнового інтересу, яка передбачає, що члени (учасники) громадського об’єднання не мають права на частку майна громадського об’єднання та не відповідають за його зобов’язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об’єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об’єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи) (п. 6 ст. 3 Закону №4572).
Джерела надходження та порядок використання коштів громадської організації, мета (цілі) та напрями діяльності визначаються в статутних документах такої громадської організації (ст. 11 Закону №4572).
Громадське об’єднання зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане такому громадському об’єднанню його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об’єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом (ст. 24 Закону №4572).
Отже, внесена до Реєстру неприбуткових установ і організацій громадська організація, яка отримує доходи від діяльності, передбаченої статутом, не втрачає статус неприбутковості за умови, що такі доходи використовуються такою громадською організацією виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Бюджетне відшкодування ПДВ. Запитання - відповіді

Чи включається до складу загального оподатковуваного доходу фізичної особи — підприємця, яка використовує загальну систему оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, сума бюджетного відшкодування ПДВ за період, коли така особа була зареєстрована як платник ПДВ?
З контексту п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу вбачається, що об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Так, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як у грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в тому числі відсотки банку);
- виручка в натуральній (негрошовій формі);
- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів, та інші доходи, пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
Водночас для фізичної особи - підприємця, зареєстрованої як платник ПДВ, не включаються до витрат і доходу суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг) (п. 177.3 ст. 177 ПКУ).
При цьому фізичні особи - підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування та зареєстровані платниками ПДВ, суми доходів і витрат відображають у Книзі без ПДВ.
Якщо за результатами останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, то воно надається протягом строків, визначених розділом V ПКУ, незалежно від того, чи залишатиметься така особа зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування (п. 184.9 ст. 184 Кодексу).
Таким чином, якщо фізична особа - підприємець, яка працює на загальній системі оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, отримує бюджетне відшкодування за період, коли вона була зареєстрована платником ПДВ, то суми такого відшкодування не включаються до складу її загального оподатковуваного доходу.
Оновлено довідники податкових пільг

03.10.2018 ДФС України оприлюднено оновлені довідники пільг, затверджені станом на 01.10.2018:
Довідник № 90/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету (01.10.2018);
Довідник № 90/2 інших податкових пільг (01.10.2018).
Зазначеними довідниками визначено зміст пільги, початок та кінець дії пільги та ознаку її цільового призначення щодо податку на прибуток, ПДВ, акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію підакцизних товарів, пільги щодо державного мита, а також пільги щодо плати за землю, з місцевих податків і зборів та податку на нерухоме майно.
Ознайомитися з оновленими довідниками пільг можна за електронним посиланням


Новокаховська об’єднана державна податкова інспекція


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами