Нова Каховка | 21 Січня 2022
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2018-09-18 » Новини

» Мобільні бригади: «екстрена допомога» постраждалим від домашнього насильства

Мобільні бригади: «екстрена допомога» постраждалим від домашнього насильства

22 серпня 2018 року Кабінет Міністрів України ухвалив три важливі постанови, які є справжнім кроком уперед у боротьбі проти домашнього та гендерно зумовленого насильства. Зокрема, уряд затвердив Типове положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Незважаючи на, здавалося б, новизну рішення щодо впровадження механізму екстреного реагування на випадки насильства в Україні такі мобільні бригади уже успішно працюють в 10 регіонах України завдяки плідній співпраці Фонду ООН у галузі народонаселення, Міністерства соціальної політики та міжнародних донорів.

Унікальній моделі роботи із постраждалими в Україні уже три роки – саме у 2015 році з’явилися такі перші спеціалізовані служби підтримки, які надають соціальну та психологічну допомогу. Таким чином йдеться про те, що мобільні бригади стануть елементом державної системи реагування на домашнє насильство.
Тема гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього, широка і складається з цілої низки проблемних питань. З боку людини, постраждалої від насильства, це суцільна життєва проблема. У стані розпачу така людина часто не знає, де їй шукати підтримки. Жінки, які зазнають фізичних чи психологічних знущань від своїх партнерів, дуже вразливі. І часто не мають, до кого звернутися. Загострюється питання вирішення ситуації для себе і для дітей, що робити далі. Найчастіше жінка просто не має ані розуміння як, ані сил щось змінити у власному житті.

У таких випадках необхідна спеціалізована допомога професіоналів: кваліфікованих соціальних працівників, психологів. Тому мобільні бригади були створені саме в такому форматі, щоб у складі кожної були профільні спеціалісти, які могли б м’яко та коректно працювати з жінкою, яка постраждала від насильства.
Сьогодні мобільні бригади соціально-психологічної підтримки постраждалих від домашнього насильствадіють в 10 регіонах України, хоча починалося усе як пілотний проект у 5 регіонах. На сході України вони працюють з 2015 року.

У першому півріччі 2018 року мобільні бригади на Донеччині здійснили вже більш ніж 500 виїздів, а всього з початку свого існування – близько 10 тисяч. Кількість жінок та дітей, яким було надано практичну допомогу, нараховує тисячі осіб.
Місто Краматорськ нині взяло на себе функції обласного центру Донеччини на підконтрольній уряду України території. У Краматорську, як і в інших містах, діє мобільна бригада реагування на гендерно зумовлене насильства, у тому числі, і домашнього насильства, яка обслуговує кілька локацій: власне, Краматорськ, найближчу Дружківку та Олександрівський район.
У бригаді працює три людини: координатор, психолог та соціальний працівник. В такому складі вони тут з самого початку, з 2015 року.

Мобільна бригада має власний графік виїздів, який формується завчасно на основі наявних завдань. На тиждень вони тричі курсують за графіком у закріплених за ними локаціями. Цими трьома поїздками діяльність бригади не обмежується. Окрім запланованих виїздів за попередніми запитами клієнтів в інші робочі дні спеціалісти зайняті активністю, яку можна назвати просвітницькою: вони проводять тренінги, читають лекції тощо.
З одного боку, є екстрені виклики, коли надходить сигнал і бригада вирушає на допомогу за вказаною адресою. Такий сигнал вони можуть отримати від поліції чи соціальних служб. А може подзвонити і сама жінка, яка зазнала домашнього насильства і знає про існування мобільної бригади.

Не кожна готова працювати з бригадою з першого візиту – жінки соромляться, або навіть бояться йти на контакт, особливо, якщо агресор знаходиться вдома. У такому випадку мобільна бригада залишає інформаційні листки, де зазначені контактні телефони та адреса, за якими можна звернутися, а також перелік послуг, що надаються. Це ефективно, адже за досвідом співробітників, часто контакт з жінкою відбувається не з першої спроби, а після повторного звернення після того, як бригада виїжджала до неї. Лише в частині випадків – коли ситуація критична чи стає такою - жінка, що зазнала насильства, може бути готова одразу зібрати речі і поїхати разом з бригадою до спеціального притулку, де їй забезпечать безпеку. Не кожна готова зробити так одразу. Багатьом потрібен час, щоб зважитися на рішучий крок, тому мобільні бригади продовжують працювати.

Контакти усіх мобільних бригад за посиланням.

Діяльність мобільних бригад соціально-психологічної допомоги підтримується у рамках програми Фонду ООН у галузі народонаселення «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», що реалізується у партнерстві з Міністерством соціальної політики України за фінансової підтримки уряду Великої Британії.
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами