Новая Каховка | 25 Апреля 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-09-06 » Новости

» До відома споживачів природного газу, які не мають газових лічильників: перерахунок вартості газу за минулі періоди – незаконний

До відома споживачів природного газу, які не мають газових лічильників: перерахунок вартості газу за минулі періоди – незаконний

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ЛИСТ
26.04.2016                   № 4125/16/7-16

Постачальники природного газу,
на яких покладено спеціальні
обов’язки (за списком)

Згідно з вимогами положень частини першої статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» облік природного газу до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» (далі – Постанова № 237) було внесено зміни до норм споживання та встановлено, що з 06.05.2015 норма споживання природного газу на 1 людину на місяць становила, зокрема:
- 3 м3 за наявності плити газової та централізованого гарячого водопостачання;
- 4,5 м3 за наявності плити газової у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача;
- 9 м3 за наявності плити газової та водонагрівача.
Варто зазначити, що Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 28.01.2016 Постанову № 237 з 29.01.2016 визнано незаконною та не чинною.
При цьому, з 24.03.2016 набрали чинності Норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 № 203.
Разом з тим, на сьогодні, до НКРЕКП надходять численні звернення побутових споживачів природного газу на дії постачальників природного газу пов’язаних із здійсненням перерахунку обсягів спожитого природного газу у період дії скасованої Постанови № 237 та виставлення побутовим споживачам рахунків, в яких вказуються донарахування обсягів спожитого природного газу минулих періодів.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» встановлено, що перерахунок вартості природного газу, спожитого населенням у період застосування норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників», здійснюється в порядку, затвердженому Міністерством енергетики та вугільної промисловості України. На сьогодні, Міненерговугілля України не затвердило такий порядок.

При цьому, ні Кодексом газотранспортної системи, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2493, а ні Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 не передбачено здійснення постачальниками природного газу відповідних перерахунків обсягів спожитого природного газу та процедури зведення балансів минулих періодів. Така процедура не може бути передбачена
чинним законодавством, так як, вона буде в повній мірі протирічити Третьому енергетичному пакету ЄС.
Крім цього, здійснення перерахунку вартості природного газу, пов’язаного із здійсненням перерахунку обсягів спожитого природного газу у період дії скасованої Постанови № 237, та виставлення побутовим споживачам природного газу додаткових рахунків (подвійної оплати), на думку Комісії, є незаконним та призведе до порушення прав побутових споживачів природного газу, зростання соціальної напруги у суспільстві, неузгодженості дій між Оператором газотранспортної системи, Операторами газорозподільної системи та постачальниками природного газу, а також порушення вимог положень Третього енергетичного пакета ЄС.
Враховуючи вищевикладене, НКРЕКП рекомендує постачальникам природного газу утриматись від незаконних дій пов’язаних із виставлення побутовим споживачам рахунків, в яких вказуються донарахування обсягів спожитого природного газу минулих періодів у зв’язку із скасуванням Постанови № 237.

Голова Комісії       Д.Вовк

Джерело: http://www.nerc.gov.ua/?id=19807


Відділ комунального господарства


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы