Новая Каховка | 22 Июля 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-08-03 » Новости

» Щасливе майбутнє дітям, гідна пенсія в старості, соціальні гарантії вже сьогодні – працевлаштуйся офіційно!!!

Щасливе майбутнє дітям, гідна пенсія в старості, соціальні гарантії вже сьогодні – працевлаштуйся офіційно!!!

Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, не задекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.
Незадекларована праця в Україні проявляється найчастіше в таких формах:
- наймана праця без оформлення трудових відносин;
- приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;
- маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо).
У будь-який спосіб не задекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.
Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав за працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.
Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги в разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.
До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.
Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці.
Роботодавець, який не оформлює офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухилення від поставлених завдань, неетичну поведінку. Не можна виключати й того, що роботодавець ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові витрати.
Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція в розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Через високий рівень тіньової зайнятості держава втрачає доходи які можна було б спрямувати на реалізацію програм соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення добробуту громадян. Це зумовлює необхідність підвищення податків для підтримки державних витрат і надання соціальних послуг населенню. Офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас для роботодавця – це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.
Для вирішення проблем нелегальної зайнятості у місті Нова Каховка діє робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. До складу робочої групи входять представники: Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради, Новокаховського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління ПФУ в Херсонській області, Новокаховської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС, Новокаховського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області, Новокаховського міського центру зайнятості, Новокаховського відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Херсонській області та Новокаховського відділу поліції ГУ національної поліції в Херсонській області.
Членами робочої групи проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легальної зайнятості та ризиків яких не уникнути в результаті тіньової зайнятості як для працівників так і для роботодавців. За поточний рік здійснено 33 рейди, обстежено 388 об’єктів. Робота проводиться постійно в посиленому режимі, тож поспішайте оформити трудові відносини належним чином.


УПСЗН


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы