Новая Каховка | 22 Июля 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-08-02 » Новости

» У Новій Каховці вшанували пам’ять поета Анатолія Бахути та підвели підсумки літературного конкурсу

У Новій Каховці вшанували пам’ять поета Анатолія Бахути та підвели підсумки літературного конкурсу

«Коли в моїм серці не стане й жарини, я виберу вечір і кинусь за ними…», – написав Анатолій Павлович Бахута в одній зі своїх поезій, яку називають віршем-передчуттям. Адже саме так і покинув цей світ митець –, на заході сонця, теплого літнього вечора 1 серпня 1990 року.
Минуло 28 років, а він ніби й досі поруч з нами. Його світлий образ живе у пам’яті друзів, соратників, однодумців, шанувальників творчості, яка нарешті починає популяризуватись й вивчатись. За доброю традицією у цей пам’ятний день у літературно-меморіальному музеї ім. Бахути, на затишному подвір’ї, що потонуло у квітах й зелені, новокаховчани та гості зібралися згадати й пом’янути поета. А ще – підвести підсумки конкурсу на здобуття літературної премії імені Анатолія Бахути, який був запроваджений 2015 року за ініціативи міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка.
Першою до усіх присутніх звернулася гостинна хазяйка музею – директор Тетяна Лупашко. Вона зробила невеличкий екскурс в історію, нагадавши присутнім основні віхи життя і творчості Анатолія Павловича. А ще зауважила, що саме цього дня, 1 серпня 1992 року, був заснований літературно-меморіальний музей, у якому дбайливо зберігають творчу спадщину митця і популяризують її.
Також до слова були запрошені заступник міського голови Володимир Сироватка, начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна, поети, члени спілки письменників України, які також входили до складу журі конкурсу: Валерій Кулик, Анатолій Кичинський, Олег Олексюк, депутат міської ради Сергій Хоменко, член виконкому, ректор гуманітарного інститут «Україна» Георгій Севрюков та інші.
Була сказана величезна кількість щирих і теплих слів на адресу митця, лунало багато спогадів про різні життєві ситуації й цікаві випадки з життя Анатолія Павловича.
«Я пригадую, з якою любов’ю поет говорив і писав про Нову Каховку. Це його лебедина пісня, адже сам тут він знайшов прилисток і залишився назавжди, – поділився Валерій Кулик. – Дуже приємно, що за підтримки міської влади музей оновився, що їм’я митця тут відоме. Коли приїжджаю – вражає як тут гарно, зелено й затишно».
Із Запоріжжя вшанувати пам’ять Анатолія Бахути до Нової Каховки завітала подруга юності поета Людмила Миколаївна Зайченко, фото якої впродовж довгих років прикрашало письмовий стіл митця
«Найперше – дякую за запрошення. Це для мене честь, – зазначила пані Людмила. – У пам’яті Анатолій для мене завжди лишається світлою, сонячною, лагідною людиною. А які він писав вірші! У достатньо молоді роки він настільки майстерно володів словом, що всі могли лише позаздрити. Проте доля його ніколи не була легкою. Один з ударів, які він пережив ще молодим – його видана збірка під чужим ім’ям. Анатолій зібрав та впорядкував усі свої твори, а їх вже було немало і надіслав Павлу Тичині. Та за трагічним збігом обставин поет невдовзі пішов з життя. А через певний час була видана збірка Анатолія Бахути під ім’ям іншої людини…Тому сьогодні мені особливо приємно, що таку непересічну людину пам’ятають, шанують, а слово Анатолія Бахути живе».
Окрасою чудового заходу стали музичні номери у виконанні Анастасії Щуцької, Матвія Ющенка, Валерії Куркіної.
Цього року в конкурсі на здобуття літературної премії взяли участь 18 митців: 12 – у номінації «Художня література – поезія» і 6 – у номінації «Проза». Переможців та дипломантів визначало високопрофесійне журі, до складу якого увійшли літератори, журналісти, а також фахівці в сфері української мови та літератури під головуванням Валерія Кулика.
Імена переможців оголосили Володимир Сироватка та Наталія Зарудна.
Цього року володарями премій стали поет Володимир Вітюнін зі збіркою поезій «Четвертые» та Олег Пустовий з книгою «Життєві усмішки».
Усім учасникам були вручені грамоти та пам’ятні подарунки, а переможцям – дипломи та грошові премії в розмірі по 5 тис. грн. кожному.
Як неодноразово пролунало під час заходу, в тому числі від письменників Херсонщини, подібними літературними конкурсами можуть пишатися далеко не всі міста. І вже настав час розширювати його горизонти, аби безсмертне слово нашого знаного земляка лунало по всій країні, а зірка його таланту сяяла ще яскравіше на творчому небосхилі вітчизняної літератури.
Про цю людину можна говорити годинами, та найкраще про нього може сказати його творча спадщина, – понад чотири тисячі творів, яка, на жаль, за життя не була опублікованою. Багатогранність таланту митця вражає, а його творчість, не лише поетична, досі не досліджена сповна. Тож він ще в дорозі до нас і наших нащадків. «Люди! Розтопчіть своє ніщо своєю величчю!», – озивається луною крізь простір і час гостре й правдиве слово Анатолія Бахути.
Керівництво відділу культури і туризму та працівники літературно-меморіального музею А.П.Бахути висловлюють щиру подяку всім небайдужим людям, які допомагають підтримувати музей у нашому місті:
Міському голові Коваленку Володимиру Івановичу;
Ректору Новокаховського гуманітарного інституту «Україна» Севрюкову Георгію Івановичу
Генеральному директору ПАТ «Дім марочних коньяків «Таврія» Єременку Олегу Олеговичу;
Депутату Новкаховської міської ради, приватному підприємцю Хоменку Сергію Вікторовичу;
Директору комунального підприємства «НК Екосервіс» Нікуліну Василю Миколайовичу;
Директору комунального підприємства «Міський водоканал» Радованцю Валерію Володимировичу;
Директору ВАТ «Бериславський хлібозавод» Тимощуку Юрію Матвійовичу;
Шанувальниці творчості А.Бахути Логвіновій Олені Миколаївні
Висловлюємо велику подяку за допомогу членам журі конкурсу, які діяли на громадських засадах:
Херсонським поетам-членам Національної спілки письменників України: Кулику Валерію Павловичу, Олексюку Олегу Васильовичу, Кичинському Анатолію Івановичу;
Новокаховським літераторам, журналістам, викладачам: Путіловій Тамарі Михайлівні, Деркач Вікторії Миколаївні, Трохимчук Світлані Євгеніївні та Чабан Світлані Андріївні.

(фото Н.Левченко)


Відділ культури і туризму
та Наталія Левченко


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы