Нова Каховка | 22 Січня 2019
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2018-06-12 » Новини

» Інформація сервісного центру ПФУ

Інформація сервісного центру ПФУ

Увага! Сеанс телефонного зв’язку

14 червня 2018 року з 11.00 до 12.00 год. в головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області відбудеться “гаряча” телефонна лінія щодо можливостей дистанційного обслуговування громадян за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України.
На запитання мешканців регіону за телефоном (0552) 35-40-28 буде відповідати заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України Херсонській області Дмитро Олександрович Чекотун.

Схеми ухилення від сплати єдиного соціального внеску: зарплата понад максимально оподаткований дохід, або один працівник у багатьох роботодавців без трудової книжки

Питання детінізації зайнятості населення, дотримання роботодавцями законодавства щодо сплати єдиного соціального внеску та забезпечення соціального захисту прав працюючих знаходиться на постійному контролі головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.
Для визначення зон ризиків «тінізації» зайнятості та оплати праці фахівцями головного управління за даними звітності платників проводиться моніторинг чисельності працівників та нарахованої заробітної плати. В результаті проведеного аналізу встановлено цікаві випадки з точки зору економічної доцільності, соціальної справедливості та дотримання законодавства про працю, коли керівники та бухгалтера підприємств отримують заробітну плату в сотні разів більше ніж середня зарплата решти персоналу.
Так, наприклад, на одному з підприємств м. Херсона, яке займається вирощуванням зернових та бобових культур із чисельністю майже 500 застрахованих осіб, зарплата 9 працівників по 2,2 млн грн кожному, 2-х - по 1,5 млн грн. Разом з цим, більшість найманих працівників одержують зарплату в межах мінімальної. Інше підприємство з виробництва олії та тваринних жирів: зарплата керівника 278 тис. грн щомісяця, а середня заробітна плата решти персоналу - 3800 грн. На підприємстві, яке займається механічним обробленням металевих виробів, зарплата керівника складає 1,5 млн грн, середня зарплата інших працівників - 5120 грн.
Загалом тільки по Херсонській області у березні поточного року 139 осіб отримали заробітки понад максимально оподаткований дохід, з якого розрахункові втрати перевищили 1,5 млн грн єдиного внеску на місяць. Водночас, 15,6% працівникам із загальної чисельності працюючих в області, за яких роботодавці сплачують єдиний внесок, нараховано зарплату нижче встановленого законодавством мінімуму (до 3723 грн) та 11,7% осіб - на рівні мінімального розміру.
Ще однією із різноманіття «схем» ухилення від сплати єдиного внеску є працевлаштування громадян за сумісництвом у декількох роботодавців без основного місця роботи. Так, наприклад, по звітах за січень поточного року встановлено 14 осіб, які працювали за сумісництвом у 5 і більше страхувальників та отримували заробітну плату менше мінімальної у кожного. Зокрема, громадянка працювала у 7 суб’єктів господарювання, отримувала в кожного з них зарплату 1300 грн. При цьому жоден роботодавець не зазначив наявність трудової книжки, а отже не здійснив доплату до мінімального розміру (мін. розмір ЄСВ - 819,06 грн).
За аналізом щомісячної звітності здійснюється регулярний інформаційний обмін між всіма зацікавленими державними структурами по роботодавцях, де вбачаються порушення законодавства при нарахуванні заробітної плати, для проведення відповідних заходів.
За результатами аналітично-моніторингових досліджень органами Пенсійного фонду 2017 році та у січні-квітні поточного року направлено до фіскальної служби в області інформацію по 564 страхувальниках, до Головного управління Держпраці - по 1481 роботодавцю.
За матеріалами Пенсійного фонду в області інспекторами праці за 5 місяців поточного року проведено 77 перевірок, у 81% платників виявлено порушення трудового законодавства, відновлено страхові права 379 найманих працівників, застосовано 33,0 тис. грн штрафних санкцій, на 9 посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення.

Подбайте про своє майбутнє вже сьогодні – перевірте свій страховий стаж

Зважаючи на те, що в умовах сучасного пенсійного законодавства та подальшого реформування пенсійної системи поняття страхового стажу набуває значення, яке неможливо переоцінити, в кінцевому результаті ми маємо досягти такого стану речей, коли жоден працівник не втратить жодного дня страхового стажу, за який сплачено страховий внесок.
Новокаховський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нагадує – подбайте про своє майбутнє вже сьогодні. Для цього Пенсійний фонд України закликає всіх бажаючих зареєструватись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.
Веб-портал надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду.
Звернувшись до послуг, які надаватимуться через веб-портал, користувачі зможуть отримати інформацію щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії, також можна буде ознайомитись із формами заяв, необхідних для призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії, отримання допомоги на поховання та заповнити їх, користуючись наданими інструкціями.
Принциповою відмінністю від попередніх форм обслуговування є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.
Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:
– отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян):
– отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів);
– формування запитів на попередню підготовку документів;
– запис на прийом до фахівців Фонду.
Як зареєструватися на веб-порталі? Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена. Передбачено два способи реєстрації:
1. Подача письмової заяви для реєстрації на веб-порталі, тоді необхідно особисто відвідати найближче управління Пенсійного фонду з паспортом та ідентифікаційним кодом).
2.Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП, який знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск Вашого комп’ютера або на електронному пенсійному посвідченні)).
Реєстрація на веб-порталі здійснюється тільки один раз! Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на порталі (“Вхід”).


Новокаховський відділ обслуговування громадян
(сервісного центру) Управління обслуговування
громадян ГУ Пенсійного фонду в Херсонській області


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами