Новая Каховка | 20 Октября 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-06-07 » Новости

» Питання-відповіді з якими найчастіше звертаються застраховані особи щодо роботи ВЕБ-порталу

Питання-відповіді з якими найчастіше звертаються застраховані особи щодо роботи ВЕБ-порталу

Питання: Яким чином можна отримати доступ до своїх персональних даних через веб-портал?
Відповідь:
Можна отримати доступ до своїх персональних даних скориставшись послугами Пенсійного фонду України, які надаються в електронному вигляді, через веб-портал.
Сервіс надається для користувачів, які увійшли на ВЕБ-портал за паролем до ключа електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), електронним цифровим підписом (ЕЦП) або логіном-паролем.
Для входу в режим перегляду даних реєстру застрахованих осіб реалізовано пункти меню особистого кабінету:
«Мій профіль» – для перегляду основних анкетних даних особи;
«Моя заробітна плата» – інформація надається по роках у розрізі страхувальників. За кожний рік додатково визначається загальна сума заробітної плати за рік та загальна сума заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії;
«Мій страховий стаж» – надаються дані про кількість днів роботи, за які страхувальником було сплачено за особу страхові внески. Інформація надається по всіх роках та місяцях роботи особи.

Питання: Маю трудовий стаж з 1987 року (з урахуванням часу навчання у вузі). Чому в моєму особистому кабінеті зазначено стаж тільки з 2004 року?
Відповідь:
Для користувачів, які є фізичними особами, надаються для перегляду дані персоніфікованого обліку – виписка ОК-5, на електронних формах перегляду даних заробітку та стажу особи. Дані персоніфікованого обліку надаються всім фізичним особам, за яких страхувальниками подано звіти щодо персоніфікації, починаючи з 1998 року (з початку впровадження системи персоніфікованого обліку).
Відповідно до ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 зі змінами (Далі – Закон) страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку- на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом – 01.01.2004.
Для призначення пенсії до загального стажу буде зараховано період роботи до 2004 року згідно трудової книжки, період навчання – згідно диплому про освіту

Питання: Яким чином в моєму особистому кабінеті змінити застарілі дані (Серія та № паспорту, адресні дані) ?
Відповідь:
Адресні та паспортні дані, які відображаються на сторінці особистого кабінету на веб-порталі, надійшли до реєстру застрахованих осіб з наданих анкетних даних застрахованих осіб під час оформлення страхового свідоцтва.
Внесення коригувань до персональних облікових карток стане можливим після затвердження Положення про реєстр застрахованих осіб, згідно постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2017 № 15-3.

Питання: Чому не врахований мій трудовий стаж за час праці в МВС?
Відповідь:
Подання до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру відомостей про нарахування заробітку (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам страхувальникам, які нараховують та сплачують єдиний соціальний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу, у розрізі кожної застрахованої особи у звітному місяці, передбачено змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 441 до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.06.2016.
Таким чином, інформація щодо періоду проходження служби в органах внутрішніх справ осіб рядового та начальницького складу не відображається у обліковій картці застрахованої особи за період до 01.06.2016, але відповідно до пункту «в» ч.3 ст.56 Закону України від 05.11.1991 № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію.

Пенсійне забезпечення багатодітних матерів

Питання призначення пенсії за віком багатодітним матерям регулюються підпунктом 3 частини 1 статті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Важливо, що пенсійна реформа 2017 року не змінила умови виходу на пенсію для багатодітних матерів, зберігши за ними право на достроковий вихід на пенсію за віком без збільшення страхового стажу, необхідного для реалізації цього права.
Як і раніше, жінки, які народили п’ятьох або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50-ліття та за наявності не менше 15 років страхового стажу. За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу.
Для призначення даного виду пенсії, крім документів, що засвідчують особу та підтверджують набутий нею страховий стаж, подаються документи про народження дітей та виховання їх до шестирічного віку. При цьому, факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини. У разі звернення за пенсією батька, яким здійснювалось виховання п’ятьох або більше дітей, в обов’язковому порядку додається заява матері про згоду щодо призначення пенсії батькові або документи, які підтверджують її відсутність. Ці ж положення дострокового виходу на пенсію за віком стосуються матерів та батьків дітей з інвалідністю.
Варто зазначити, що до страхового стажу до 01.01.2004 враховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку, час догляду за дитиною-інвалідом віком до 16 років, а починаючи з 01.01.2004 – періоди здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та за дитиною з інвалідністю за умови отримання відповідної допомоги, передбаченої законодавством.
Заяву про призначення дострокової пенсії багатодітним матерям або батькам можна подати до органу Пенсійного фонду України в термін не раніше, ніж за один місяць до виповнення пенсійного віку (50-річчя для жінок та 55-річчя для чоловіків) і бажано не пізніше трьох місяців з дня досягнення цього віку. В разі своєчасного звернення пенсія призначатиметься з дня, що настає за днем виповнення зазначеного вище віку. У випадку звернення особи за призначенням пенсії в більш пізній строк пенсія призначатиметься з дня звернення за нею.
Крім того, матерям, які народили п’ятьох і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, органами Пенсійного фонду призначається пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі від 35% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (за наявності 5-х дітей) – до 40% цього мінімуму (за наявності 10 дітей і більше). Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до 6-річного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батькові. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
У випадку, якщо особа, яка звертається за пенсією, не працює та має на своєму утриманні неповнолітніх дітей, то їй до пенсії встановлюється надбавка, передбачена постановою Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” від 16.07.2008 №654, у розмірі 150 гривень на кожну неповнолітню дитину. Така надбавка встановлюється за умови, що жоден з батьків не отримує пенсію або державну соціальну допомогу на дитину. Факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї засвідчується, зокрема, довідкою житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації), в тому числі органів місцевого самоврядування, про спільне проживання разом з дітьми за однією адресою.


Новокаховський відділ обслуговування
громадян (сервісного центру) Управління
обслуговування громадян ГУ Пенсійного
фонду в Херсонській області


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы