Нова Каховка | 27 Червня 2019
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2018-05-15 » Новини

» «Чумацький шлях» об’єднує таланти України

«Чумацький шлях» об’єднує таланти України

Для наших прадідів-мандрівників, які ходили в Крим за сіллю, зіркова річка, яка називалась «Чумацький шлях» або «Божий шлях», завжди була вказівником, який спрямовував у далекі краї, а потім допомагав повернутися до рідного краю, домівки, родини. У далекому тепер 1998 році, за сприянням відділу культури і туризму Новокаховської міської ради, обласного Центру народної творчості, в Новій Каховці був створений фестиваль-конкурс «Чумацький шлях» з думкою про повернення до витоків української культури та мрією про втілення найкращих традицій. Звуки народної музики повертають кожного в дитинство, коли всі негаразди зникали з першими нотами колискової, коли народні пісні збирали родину та народжували нові традиції, коли співав кожний, доводячи, що українці – нація, яка має співочий геном незалежно від місця народження.
Музичні фестивалі були започатковані у Великій Британії на початку XVIII ст., а поширення набули лише у ХХ ст. Півдню України також є чим привернути увагу поцілованих творчим талантом людей. І вже понад 20 років, раз на два роки, над широким Дніпром у Новій Каховці розливається море народної музики, з якого глядачі та шанувальники черпають енергію та натхнення чистих джерел народного мистецтва. Херсонщина з року в рік підтверджує свій статус Берегині народних талантів, підтримуючи розвиток та популяризацію творчості кращих оркестрів та ансамблів народних інструментів, троїстих музик, з залученням молодих учасників до мистецтва народного музикування.
Цьогоріч, 12 травня, за сприянням міського голови Володимира Коваленка, у Новій Каховці зібрались таланти з Херсонської, Вінницької, Полтавської областей на регіональному фестивалі-конкурсі народної музики «Чумацький шлях», щоб однією з найяскравіших подій у мистецькому житті області розпочати туристичний сезон 2018 року. Подія об’єднала 318 учасників з 25 творчих колективів.
Журі конкурсу очолив народний артист України, художній керівник та диригент Полтавського симфонічного оркестру, член Національної Спілки композиторів – Віталій Михайлович Скакун, який був приємно вражений колоритом та обдарованістю Південної України та нашим привітним і багатим на таланти містом. Серед членів журі – Володимир Капелюшник, - в.о. директора Херсонського обласного Центру народної творчості, Олена Новаковська – заслужений працівник культури України, викладач, художній керівник та диригент оркестру народних інструментів Херсонського училища культури, Лариса Варега – провідний методист з музичного жанру Херсонського обласного Центру народної творчості.
Відкривав цьогорічний фестиваль ювіляр року – народний оркестр народних інструментів Новокаховського міського Палацу культури (під керівництвом Заслуженого працівника культури України - Василя Яротника), який, доречи, 19 травня о 15.00 святкуватиме у Палаці культури 60-річний ювілей колективу. Виконання «Реве та стогне Дніпр широкий» в обробці В.Яротника підняло весь зал бурхливими оплесками та вигуками «Браво», за що колективу поправу віддали перше місце в номінації «оркестри народних інструментів».
В номінації «ансамблі народних інструментів» перше місце журі присудило Зразковому ансамблю народних інструментів «Садко» Скадовської дитячої школи мистецтв, та інструментальному ансамблю «Експромт» Каланчацької школи естетичного виховання.
Запальним харизматичним виступом вітали Нову Каховку полтавчани. Оркестр народних інструментів «Барви» Комунального підприємства «Палац культури і творчості» міста Горішні Плавні дивували присутніх грою на цимбалах та колісній лірі, на кобзі та бугаї, вплітаючи у мелодії народний колорит Полтавщини за допомогою контрабасу та сопілки. Під дружні оплески «Барви» повезли додому Гран-при фестивалю, пообіцявши наступного разу повернутись до Нової Каховки з іншими полтавськими оркестрами за новими нагородами.
Сім годин виконання народних мелодій, авторських аранжувань зразків народної музики, музичних творів вітчизняних композиторів у виконанні народних інструментів довели присутнім просту істину – подібні події об’єднують мешканців різних регіонів країни, сприяють збереженню українських традицій та згуртовують всіх навколо однієї мрії – мирної та об’єднаної України.


Відділ культури і туризму

Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами