Новая Каховка | 20 Марта 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-03-06 » Новости

» Скасування дії мораторію на проведення планових заходів державного нагляду

Скасування дії мораторію на проведення планових заходів державного нагляду

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в засобах масової інформації наголосив, що відтепер служба у справах захисту прав споживачів має право не лише реагувати на ситуації, які склалися в певних сферах контролю, але й виконувати чи не найважливішу її функцію – превентивну (запобіжну). Це стало можливим з набуттям постанови Уряду №1104 від 18.12.2017 щодо скасування дії мораторію на проведення планових заходів державного нагляду (контролю), зокрема в частині ветеринарно-санітарного контролю, перевірок щодо дотримання санітарного законодавства, безпеки та якості харчових продуктів, законодавства про захист прав споживачів, нагляду в сфері карантину та захисту рослин.
«Орган нагляду і контрою повинен виконувати дві функції: превентивну і реагувати на події, що відбуваються. Власне, у реаліях, в яких ми працювали останні роки, превентивної функції не було – була лише реакція. І зняття мораторію та повернення можливості виходити на планові перевірки суб’єктів господарювання на предмет дотримання законодавства дозволить реалізувати саме превентивну функцію – запобігати вчиненню правопорушень», – заявив Володимир Лапа.
До цього часу перевірки здійснювалися лише в позаплановому режимі. Тобто інспектор мав право вийти на перевірку суб’єкта господарювання лише на підставі обґрунтованого звернення громадянина України.
Відсутність нормального контролю призвело до збільшення кількості звернень громадян. Так, торік до Новокаховської інспекції у справах захисту прав споживачів надійшло 250 звернень від громадян на особистому прийомі, ще трохи менше прийнято скарг в телефонному режимі. 20% скарг отримали від споживачів інших районів, важлива консультація надана всім і вчасно. Це свідчить про наявність гострої проблеми і необхідність наводити лад у сфері контролю.
Про потребу у відновленні комплектних заходів контролю та нагляду свідчать і результати зустрічей із представниками бізнесу. Цивілізований бізнес зацікавлений у перевірках і об’єктивному контролі, бо підприємство, яке повністю дотримується законодавства, виконує вимоги опиняється в неконкурентних умовах порівняно з тими підприємствами, які ці правила ігнорують.
Нагадаємо, Уряд затвердив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідний перелік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. № 1104 та оприлюднений на сайті Урядового порталу.
До переліку включено органи, на сфери діяльності яких не поширювалася дія мораторію на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у 2018 році. Зокрема, зазначається, що під дію мораторію не підпадає діяльність Держпродспоживслужби та її територіальних органів у частині заходів із здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы