Новая Каховка | 14 Декабря 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2018-01-10 » Новости

» Інформація управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка

Інформація управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка

Легальна заробітна плата – гарантія соціального захисту працюючих та основа стабільного майбутнього

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, суб’єктів господарювання та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Те, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а виплата заробітної плати здійснюється у “конвертах”, або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату, - не є секретом для більшості громадян.
Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору – на сьогодні можна без проблем. Але, через таку зайнятість соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України - це неповний перелік порушень вимог трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов’язками щодо офіційного оформлення своїх працівників. Перебування робітника в такому статусі негативно впливає на рівень його пенсійного забезпечення в майбутньому та соціальні гарантії сьогодні. Більшість юристів не гарантує позитивних результатів в трудових спорах неоформлених працівників у разі виникнення конфлікту з роботодавцем (наприклад, невиплати заробітної плати), оскільки останнього практично неможливо притягнути до відповідальності.
Як наслідок, звертаючись за призначенням пенсії, людина виявляє, що вона не має права на пенсійне забезпечення - у неї просто не вистачає стажу! Адже необхідний для призначення пенсії страховий стаж на сьогодні складає 15 років, а починаючи з 01 січня 2018 року поступово збільшуватиметься з 25 до 35 років. Так, для тих, хто досягне пенсійного віку в 2018 році - це 25 років, у 2019 році - 26 років, у 2020 - 27 років і так до 2028 року, коли необхідний страховий стаж для призначення пенсії при досягненні пенсійного віку становитиме 35 років.
З січня 2004 року в Україні запроваджено принцип пенсійного страхування, відповідно до якого страховий стаж людині зараховується за умови сплати страхових внесків. Тобто, фактично право на пенсію матимуть лише ті громадяни, які легально одержували заробітну плату в розмірі не меншому за мінімально встановлену законодавством. На сьогодні значна частина населення області в працездатному віці не отримує офіційних доходів, тому втрачає право на гідне пенсійне забезпечення, гарантоване державою.
Діючим пенсійним законодавством встановлена пряма залежність розміру пенсії від величини страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. До страхового стажу зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру. У 2017 році мінімальний страховий внесок складає 704 грн (3200 грн.*22%), а з 01 січня 2018 року - 819,06 грн

Виплата заробітної плати за “тіньовими” схемами перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного громадянина. Адже, одержуючи зарплату в “конверті”, людина позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому, а згода на отримання “мінімалки” передбачає мінімальний коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні розміру пенсії. Тому, підвищення соціальних стандартів оплати праці давно назрілий крок в умовах високого рівня “тінізації” економіки та значного розриву між мінімальною та середньою заробітною платою.
Оскільки мінімальна заробітна плата не враховує кваліфікацію працівника, роботу в шкідливих умовах праці, в нічний та надурочний час, святкові та вихідні дні, роботодавцям слід звернути увагу на необхідність диференціації оплати праці найманих працівників в залежності від ступеня складності виконаної роботи та кваліфікації конкретного робітника.
Є закономірність: скільки заплатиш страхових внесків сьогодні - стільки завтра отримаєш у вигляді пенсії. І це краще зрозуміти змолоду.
Не варто розраховувати на великий розмір пенсійної виплати при задекларованій мізерній заробітній платі! Пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в “конверті” - ви забезпечуєте сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.
Лише за умови офіційного працевлаштування, високого рівня заробітної плати, з якої сплачено внески, та достатнього страхового стажу, Ви матимете гідну пенсію та забезпечену старість!

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01 СІЧНЯ 2018 РОКУ

З 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65 - річного віку та мають необхідний страховий стаж (жінки - 30, а чоловіки 35 років) мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (3723,00 грн x 40 % = 1489,20 грн).
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 01 січня 2018 року становить десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (13730 грн).
Відповідні перерахунки здійснено в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду не потрібно.
Нагадуємо, що отримати консультації з питань перерахунку пенсій можна за телефоном “гарячої” лінії управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонській області 05549 - 9-09-48.

Реалізація і захист прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України

В Україні як в соціальній, правовій державі - людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.

Конституція України проголошує і закріплює право на соціальний захист громадян та визначає конкретні види соціального забезпечення.
З метою забезпечення прав громадян на належний рівень обслуговування в органах державної влади, отримання повної всебічної інформації в сфері пенсійного забезпечення, управлінням Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка щоденно здійснюється прийом громадя та надання послуг за принципом “Єдиного вікна”, працює телефон “гарячої” лінії, щомісячно працівниками управління проводяться виїздні прийоми громадян за місцем їх проживання, зустрічі з трудовими колективами, відвідування на дому, проводиться роз’яснювальна робота через засоби масової інформації міста, проводяться курси “За крок до пенсії”, заняття “Школи майбутнього пенсіонера”.
Забезпечуючи, гарантовані Конституцією України, права громадян на соціальне забезпечення, забезпечення в разі хвороби, інвалідності, старості тощо, управлінням Пенсійного фонду України в м.Нова Каховка протягом 11 місяців 2017 року призначено 647 нових пенсій, здійснено   1786 поточних перерахунків, виплачено 393630,0 тис.грн. пенсій та грошової допомоги, надані консультації більше дев’ятнадцяти тисячам громадян, забезпечується стабільне функціонування Реєстру застрахованих осіб, активне використання його відомостей.
Враховуючи важливість і необхідність соціального захисту непрацездатних через вік або стан здоров’я осіб, управління Фонду не зупиняється на досягнутому, продовжує відповідну роботу з населенням, забезпечує своєчасне реагування на порушені громадянами питання в сфері пенсійного забезпечення.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы