Новая Каховка | 17 Января 2019
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-12-27 » Новости

» Інформація управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка

Інформація управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка

Умови призначення пенсії по інвалідності

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності необхідного страхового стажу.
Пенсія по інвалідності призначається в таких розмірах:
- інвалідам I групи - 100 відсотків пенсії за віком;
- інвалідам II групи - 90 відсотків пенсії за віком;
- інвалідам III групи - 50 відсотків пенсії за віком.
Мінімальна пенсійна виплата для інвалідів I, II та Ш груп встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність в розмірі 1452,00 грн.

Легальна зарплата забезпечить Ваше майбутнє

Відповідно до норм Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” розмір пенсії безпосередньо залежить як від розміру заробітку, так і від страхового стажу. Водночас на величину страхового стажу впливає повнота сплати страхових внесків.
Окремі роботодавці, задля економії власних коштів, виплачують «тіньову» зарплату, тобто нараховують мінімальний розмір, а решту виплачують працівникам «у конверті», або взагалі її не декларують. В першому випадку, наймані працівники мають заробітну плату з низьким коефіцієнтом, який застосовується при обчисленні розміру пенсії, а в другому — період роботи не зараховується до стажу взагалі.
Часто трапляється так, що найманий працівник навіть не здогадується про те, що він офіційно не оформлений і його заробітна плата не декларується роботодавцем.
Сьогодні сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру контролю за нарахуванням зарплати та сплатою внесків. Треба лише одного разу звернутись до управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка (адреса: м. Нова Каховка, вул. Героїв України, 14, кабінет №3) з паспортом та ідентифікаційним кодом з метою реєстрації, як користувача Веб - порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви ви отримаєте реєстраційний код, який необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті Пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберегти». Після цього ви можете отримати виписку з системи персоніфікованого обліку (форму ОК-5).
Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року складає: у місячному розмірі - 3200 грн, у погодинному розмірі — 19,34 грн.
Майбутнє кожного залежить тільки від нього самого. Зробивши вибір на користь офіційного працевлаштування та легальної заробітної плати можна бути впевненим у соціальному захисті у випадках, передбачених законодавством, а також у гідному пенсійному забезпеченні в майбутньому.

Пенсійний фонд консультує:

Я живу в м. Смілі Черкаської області. Забрала до себе батька, який жив та отримував пенсію в м. Донецьку. Батько помер, але в Пенсійний фонд ми не зверталися. Як я можу отримати допомогу на поховання?

Вам потрібно подати відповідну заяву разом із витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання в управління Пенсійного фонду України за своїм місцем проживання, тобто в м. Смілі Черкаської області.
У разі звернення осіб, котрі здійснили поховання пенсіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях, що на сьогодні не контролюються українською владою, і які не перебували на обліку як внутрішньо переміщені особи на підконтрольній території, допомогу на поховання пенсіонерів виплачує управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (перебування) осіб, які здійснили поховання.

У мого покійного батька залишилася недоотриманою пенсія за два місяці. Він перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Луганську. Як я можу отримати ці кошти?

Недоотриману пенсію осіб, які не були зареєстровані як внутрішньо переміщені особи на підконтрольній українській владі території, можна отримати за місцем перебування на обліку членів сімей або інших осіб, які мали право на отриманні пенсії, відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509, або за місцем їх постійної реєстрації на контрольованій території. Для цього всі необхідні документи, що підтверджують родинні стосунки та спільне проживання, а також довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи потрібно надати в управління Пенсійного фонду України за місцем тимчасового перебування або свого постійного проживання.
Якщо від дати смерті не минуло шість місяців, то пенсію виплачують членам сім`ї, які проживали разом із пенсіонером на час його смерті.
За документами, що підтверджують спільне проживання, приймається паспорт заявника із реєстрацією адреси проживання, спільної з пенсіонером.
Належність до кола членів сім`ї (діти, батьки, подружжя) підтверджується штампами у паспорті або свідоцтвом про народження, або свідоцтвом про шлюб, або за рішенням суду.
Якщо після смерті особи сплинуло шість місяців, недоотримана пенсія виплачується особам, зазначеним у свідоцтві про право на спадщину.

Реалізація і захист прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України

В Україні як в соціальній, правовій державі - людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.
Конституція України проголошує і закріплює право на соціальний захист громадян та визначає конкретні види соціального забезпечення.
З метою забезпечення прав громадян на належний рівень обслуговування в органах державної влади, отримання повної всебічної інформації в сфері пенсійного забезпечення, управлінням Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка щоденно здійснюється прийом громадян та надання послуг за принципом “Єдиного вікна”, працює телефон “гарячої” лінії, щомісячно працівниками управління проводяться виїздні прийоми громадян за місцем їх проживання, зустрічі з трудовими колективами, відвідування на дому, проводиться роз’яснювальна робота через засоби масової інформації міста, проводяться курси “За крок до пенсії”, заняття “Школи майбутнього пенсіонера”.
Забезпечуючи, гарантовані Конституцією України, права громадян на соціальне забезпечення, забезпечення в разі хвороби, інвалідності, старості тощо, управлінням Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка протягом 11 місяців 2017 року призначено 647 нових пенсій, здійснено 1786 поточних перерахунків, виплачено 393630,0 тис. грн. пенсій та грошової допомоги, надані консультації більше дев’ятнадцяти тисячам громадян, забезпечується стабільне функціонування Реєстру застрахованих осіб, активне використання його відомостей.
Враховуючи важливість і необхідність соціального захисту непрацездатних через вік або стан здоров’я осіб, управління Фонду не зупиняється на досягнутому, продовжує відповідну роботу з населенням, забезпечує своєчасне реагування на порушені громадянами питання в сфері пенсійного забезпечення.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2019 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2019 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы