Новая Каховка | 14 Ноября 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-12-01 » Новости

» Інформація інспекції у справах захисту прав споживачів

Інформація інспекції у справах захисту прав споживачів

Чим Новий рік пахне для вас? Для когось – мандаринами, олів’є, святковим пирогом чи імбирним печивом. Ще для когось – ялинкою. Але є люди, для яких новий рік пахне порохом. Це – любителі феєрверків. І на ці теми напередодні свят статей дуже багато, на деякі моменти з них звертаємо Вашу увагу та разом робимо висновки.
Власне, любителями шоу ми є всі, бо рівно о 00:01, як тільки випито келих шампанського, ми всі ділимося на дві групи. Тих, хто виходить на площі, вулиці, подвір’я, балкони, щоб вистрелити припасені феєрверки. І на тих, хто із задоволенням виходить на балкони чи припадає до вікон, щоб подивитися святкову гру вогню у нічному небі. Забаву цю придумали понад 8 століть тому, і зараз вона доступна кожному.
Феєрверк дає вибух емоцій і люди після нього хочуть ще трохи погуляти. Зазвичай після феєрверку настає друга хвиля свята.
Кожного року на передодні новорічних свят у місті активізується торгівля піротехнічною продукцією, її продають всім бажаючим, ігноруючи правилами, заборонами, моральними принципами, аби встигнути трохи нажитися.
Практично вся піротехніка виготовляється в Китаї. Звичайно, товар пропонований споживачу – майже весь контрабандний, і ні про які дозволи, ліцензії і сертифікати якості тут не йдеться. Купив собі перехожий "новорічну гучну радість" - і будьте люб’язні! Якщо раптом вибухне в руках або око виб’є, наприклад, тут вже вуличні торговці ніякої відповідальності нести не будуть. А якщо щось пішло не так – лягай!(не смішно).
Порада людям, які хочуть самі запустити «салютик». Феєрверки бояться води і коли ви їх купуєте , то в першу чергу треба дивитися на стан упаковки. Якщо коробка більш-менш відсиріла, то є ризик надзвичайної ситуації, є ризик травми, ризик чогось такого непередбачуваного, що аж ніяк не піде на користь свята. Варто особливо звернути увагу на факт травматизму серед дітей і підлітків, яким потрапляє до рук піротехніка, куплена на вуличних розкладках. Трапляються опіки різного ступеня, травми рук – результат новорічних салютів, що невдало вибухнули або просто неякісних, які малеча купила сама або прийняла в подарунок від нетямущих дорослих, що прагнули порадувати улюблених чад.
Дамо поради дітям, які люблять кидати петарди та інші піротехнічні забави. Що їм важливо знати? Головне – розсудливість. Не треба жартувати з вогнем. Хоча діти все рівно будуть це робити, це ж цікаво. І казати їм „не робіть цього!” безглуздо. Вони будуть це робити, бо це властиво їхньому вікові.
Просто треба, щоб діти розуміли, що не треба кидати петарду бабусі-пенсіонерці під ноги, бо у неї може бути слабке серце. Не треба кидати петарду у під’їзд. Так, лункий звук, просто прекрасний, але там можуть жити люди, у яких є малі діти і вони саме у цей час сплять.
Для того, щоб від Вашого "спілкування" з піротехнічними виробами залишилися тільки гарні спогади пам’ятайте про такі правила: при купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації на доступній мові щодо використання, то виріб не сертифікований, тому користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, крім нього ніхто не має права продовжити цей термін. На багатьох подібних виробах вказані вікові обмеження для осіб, які їх будуть використовувати. Звичайно, що ті, які не призначені для використання особами молодше 16 або 18 років, купувати не слід. Обов’язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка виробу, чи не має ушкоджень сам виріб. Крім того небезпечно влаштовувати феєрверки у стані алкогольного сп’яніння.
Якщо в нас щось не заборонено, значить дозволено, але треба все робити, користуючись розумом.. „Немає дорослих, є діти, які виросли”.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы