Новая Каховка | 14 Ноября 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-11-27 » Новости

» Незгасима свічка пам’яті. У Новій Каховці вшанували 85-ту річницю Голодомору в Україні 1932-1933 років

Незгасима свічка пам’яті. У Новій Каховці вшанували 85-ту річницю Голодомору в Україні 1932-1933 років

25 листопада у Новій Каховці, у сквері на вул. Букіна, на мітинг-реквієм “Чорні жнива скорботи” зібралися городяни, представники влади, підприємств, депутати, духовенство, молодь та творча інтелігенція міста. Відкрито говорити про страшне лихо, що спіткало українців у 30-ті роки, почали тільки нещодавно, хоча в багатьох родинах бабусі, дивлячись на легковажне ставлення дітей до хліба, могли зауважити: ”Горя не знаєте…”. Про це, звертаючись до присутнього студентства говорив і міський голова Володимир Коваленко. Згадуючи дитинство, він розповідав, що не розумів, чому старенька не змахує крихти хліба зі столу, а склавши в долоню, відправляє до рота…

Вже тепер, у дорослому житті, ми всі знаємо ціну хлібу, а старше покоління продовжує просити у Бога про те, щоб страшні дні голоду не повернулися знову.
-Ми маємо намагатися запобігти цьому, – говорив секретар Новокаховської єпархіїпротоієрей Миколай. – Згадаймо ті часи, коли мільони людей загинули. Пусті міста і села… Ми зустрічаємося на цих скорботних заходах, щоб… згадати низку трагічних подій: штучні голодомори, війни, репресії, розстріл духовенства і найкращих умів тієї епохи. І повинні будь що не допустити повторення цих жахіть. Закономірними є й наслідки тих подій, від яких Україна оговтується тільки зараз. А за тих, хто поклав своє життя у страшні голодні роки, треба молитися.

А вічною пам’яттю про них є запалені свічки, які цього дня запалюють по всій Україні. Всеукраїнська акція не тільки нагадує про муки голодного українського селянства, а й цим маленьким вогником очищує людські серця, думки і навіть мрії.
Тож нехай наступні покоління українців ніколи не пізнають мук голоду, а розповіді старших стануть для них лише повчальним нагадуванням про колоски, за які розстрілювали.

Матеріали Нова Каховка Onlne


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы