Нова Каховка | 19 Грудня 2018
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2017-11-14 » Новини

» Шановні підприємці, при розміщенні вивісок дотримуйтесь законодавства про мови

Шановні підприємці, при розміщенні вивісок дотримуйтесь законодавства про мови

За останній час наше суспільство значно виросло у своєму самоствердженні, а почуття патріотизму набуло реального змісту. Це боротьба за територіальну цілісність України, популяризація всього українського, формування психології патріота на особистісному рівні. Не зважаючи на широко розрекламовану кампанію по відстоюванню національних цінностей, нам треба не тільки вчити рідну мову, а й навчитися захищати її, тим самим проявляючи свій патріотизм. І починати треба з себе.
Ідучи вулицями Нової Каховки, на очі дуже часто потрапляють вивіски магазинів, кафе, кіосків, мовою яких є російська. Хочеться запитати підприємців: в якій країні вони живуть? Невже треба докласти надзвичайних зусиль, аби зробити вивіску державною мовою замість російської? Знайдуться ті, хто скаже, що в нас російськомовне місто, і буде не правий. Переважна більшість мешканців Нової Каховки є двомовними людьми. Щоб легше перейти на державну мову не тільки у офіційних стосунках з органами місцевого самоврядування чи державної влади при оформленні тих чи інших документів, а й у побуті, їм важливо бути оточеними українською у різних галузях: по радіо, в газетах, у магазинах (на цінниках, вивісках, розкладах роботи). Тоді такий перехід на мову станеться природним шляхом.
Повага до рідної мови засвідчує, з одного боку, авторитет і надійність суб’єкта господарювання, а з іншого боку – високий рівень розвитку української держави, силу громадянського суспільства та повагу до себе, як до громадянина України.
Виконавчий комітет Новокаховської міської ради вкотре звертається до власників та орендарів об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг з проханням привести вивіски з назвами та режимами роботи своїх об’єктів у відповідність з вимогами чинного законодавства України та розміщувати інформацію на вивісках, цінниках і прейскурантах державною мовою.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України «Про рекламу» вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою (рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою або іншою мовою на вибір рекламодавця).Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів (постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року №833)визначено, що вивіска із зазначенням найменування суб’єкта господарювання розміщується на фасаді торговельного об’єкта, інформація про режим роботи розміщується біля входу до торговельного об’єкта на видному місці, а усі відомості оформляються відповідно до законодавства про мови. А державна мова в Україні одна, і це українська мова (стаття 10 Конституції України).


Відділ економічного розвитку та торгівлі
виконавчого комітету Новокаховської міської ради


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами