Нова Каховка | 19 Грудня 2018
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2017-11-09 » Новини

» ДЖАЗ В ГЛИНІ, БРОНЗІ, КАМЕНІ

ДЖАЗ В ГЛИНІ, БРОНЗІ, КАМЕНІ

Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, який з 2014 року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, став відзначатися 09 листопада, в картинній галереї ім. А.С. Гавдзинського, 07 листопада відкрилась виставка Юрика Грантіковича Степаняна, відомого українського скульптора, заслуженого діяча мистецтв України, та його учнів з кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету «Віддзеркалення».
Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ. Нам поталанило з творчістю Юрика Степаняна, який народився у Вірменії, основи художньої освіти отримав у Єревані, потім 15 років мешкав у С.Петербурзі, пізнаючи течії класичного, реалістичного експресивного напрямку, що ввібрали в себе кращі уроки мистецтва XX століття. В майстерні професора Валентини Рибалко він навчався не лише скульптурі, а й відкривав себе, свої можливості, закарбовуючи характер. А з 1991 року Степанян увійшов у художнє життя Херсонщини. Наразі Юрик Грантікович є ведучим викладачем кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету.

Для любої творчої особистості важливе визнання таланту за межами міста, регіону. Географія творчості скульптора Ю.Степаняна не обмежується Херсонщиною (пам’ятники в м. Херсон, м. Гола Пристань), його скульптури прикрашають м. Чернігів, м. Канів, кримський Партеніт. А учні Юрика Грантіковича втілюють свої творчі ідеї в життя не обмежуючись кордонами.
Зазвичай виставка – це аналіз пройденого життєвого шляху, осмислення напрямку маршруту, вірності життєвій меті, необхідності зупинки або подальшого курсу. З перших кроків виставки привертає увагу мелодійна складова творів, яка передає настрій митця, життєву гармонійну стійкість та емоційність, цілісність єднання графіки та скульптури. Простежується взаємозв’язок робіт Ю. Степаняна з джазовими композиціями, в яких хвилюючими моментами є драматичні переживання, непримиренні людські пристрасті, емоційна виразність, експресія. Чуття матеріалу та пластична інтуїція визначає вільне сприймання об’ємами. Міцна, пружна форма скульптур внутрішньо наповнена. За зовнішньою статикою проглядається пульсуюча енергія.

Свій «джаз» Юрик Степанян виконує у камені, бронзі, дереві, останнім часом з’явились роботи з кераміки, глазурованих фарб, особливо вирізняється графіка митця.
Жіноча краса привертає увагу творчих особистостей з давніх-давен, але всі митці по-різному відображають жіночий вплив на своє мистецтво. В роботах Ю.Степаняна з абзацу виписані всі жіночі скульптури: в кожній з них відбувається пошук моменту істини, трепетний рух часу, поєднання між минулим і сьогоденням. Кожна робота живе самостійним життям, вражаючи винятковою цілеспрямованістю та ідейністю.

Виставка «Віддзеркалення» протягом листопада прийматиме глядачів у картинній галереї ім. А.С.Гавдзинського. Кожен відвідувач зможе поринути у своє віддзеркалення минулого в сучасне, або сучасного у майбутнє та знайти свою тональність у роботах майстра і його учнів.


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами