Новая Каховка | 18 Октября 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-11-06 » Новости

» Робота інспекції у справах захисту прав споживачів день за днем

Робота інспекції у справах захисту прав споживачів день за днем

Тиждень розпочався скаргою молодого подружжя на телевізор, на екрані якого відразу після покупки виявилась полоса, що свідчить про наявність істотного недоліку. Другий відвідувач також мав намір відмовитись від товару на тій підставі, що магазин на основну ціну нарахував додаткові протиправні витрати на 3.5тис грн (додаткове страхування, програму налаштування каналів, підключення до Інтернету, якого в людей немає й не передбачається).
   
Таким чином за 10 місяців 2017 року до інспекції звернулось 215 споживачів з різних питань :
- порушення права споживача на гарантійне обслуговування - 83 скарги;
- порушення права споживача на повернення або обмін товару - 54 скарги;
- продаж товарів без відповідних супровідних документів та повної інформації – 27   скарг;
- обрахунок або обважування покупців - 4 скарги;
- реалізація продукції термін придатності яких минув - 7 скарг;
            - щодо надання послуг – 35 скарг.

Взагалі задоволено 178 скарги, по яких повернуто споживачам понад 211 тис. грн. за неякісну техніку, взуття, предмети побуту та продукти харчування. Збільшилась кількість скарг споживачів на неякісну техніку придбану в мережі Інтернет, адже перевірити такий товар до оплати неможливо, а ще складніше повернути його продавцю.
Не зменшується кількість скарг на послуги з виготовлення і встановлення вікон та дверей, енергопостачання, послуги пошти тощо.
Протягом 10 місяців за скаргами споживачів інспекцією проведено 12 перевірок   суб’єктів господарської діяльності.
Проведено роботу по обстеженню 357 підприємств торгівлі та послуг. Такий контакт з підприємцями дає змогу інспекції проводити консультації по дотриманню порядку провадження торгівельної діяльності та правил обслуговування на ринку споживчих товарів, надавати правову допомогу суб’єктам господарювання щодо оформлення куточка споживача з відповідними документами, режиму роботи, вивіски у відповідності з законодавством про мову, оновлювати дислокацію з метою вчасного реагування при розгляді скарг.

В результаті відвідувань закладів встановлено порушення правил торгівлі та надання послуг. Найчастіше виявляються такі порушення:
- відмова споживачу у реалізації його права при придбанні товарів неналежної якості ;
- продаж товарів без відповідних документів ;
- продаж товарів, які не відповідають вимогам нормативних документів ;
- реалізація товарів без видачі розрахункового документу, що засвідчує факт купівлі або надання послуг ;
- порушення обмовлення строків виконання замовлень;
- відсутність своєчасної та повної інформації.
Здійснено рейди по перевірці виконання перевізниками угод на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських та приміських автобусних маршрутах, складені акти.
Зросла кількість надання консультацій через пресу, радіо та на особистому прийомі. Так за 10 місяців 2017 року інспекцією у справах захисту прав споживачів через засоби масової інформації надано 49 матеріалів з різних питань,   на сторінках міських газет- 11, на сайті газети -17, сайті міста – 21.

Спеціалісти інспекції постійно беруть участь в організації та проведенні міських заходів. Продовжується робота із захисту внутрішнього ринку від надходження недоброякісної імпортної продукції, яка завдає шкоду здоров’ю людей та навколишньому середовищу.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы