Новая Каховка | 16 Июля 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-09-07 » Новости

» Пенсійна реформа. Законодавчі ініціативи

Пенсійна реформа. Законодавчі ініціативи

Законопроект « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій.» (№ 6614) пропонує зміни до 32 законодавчих актів. Закон має набути чинності з 01 жовтня 2017 року — частково, а з 01 січня 2017 року — у повному обсязі.

Основні параметричні зміни, які найбільше впливають на пенсійні видатки:

1. Перерахунок раніше призначених пенсій з 1 жовтня 2017 року з використанням:
- середньої зарплати за останні три роки (2014-2016) у розмірі 3764,4 грн;
- вартість одного року стажу, який застосовують для обчислення пенсії, знижено з 1,35% до 1%;
- стажу 30 років для жінок і 35 років для чоловіків для обчислення:
пенсії в мінімальному розмірі ( для пенсій, призначених до 01.10.2011-го, - за стаж відповідно 20/25 років);
- показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12.2017 р. (1373 грн), замість такого показника станом на 01.10.2017 р. ( 1312 грн.).

2. Різні правила призначення пенсії за віком на перехідний період 2017-2019 рр.:
2017 року:
- із застосуванням середньої заробітної плати за 2014-2016 роки у розмірі 3764,4 грн і вартості одного року страхового стажу — 1,35%,
2018 року:
- із застосуванням середньої зарплати за 2016 і 2017 роки та вартості одного року стажу - 1%
починаючи з 2019 року:
- із застосуванням середньої зарплати за останні три роки та вартості одного року стажу — 1 %

3. Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється:
на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян за наявності стажу 30/35 років ( для пенсій, призначених до 01.10.2011 р., за наявності стажу, відповідно 20/25 років);

4. Запровадження гнучкого “коридору” пенсійного віку (60-63-65 років) для призначення пенсії за віком:
- За наявності стажу на 01.01.2018 р. 25 років — призначати пенсію в 60 років. діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на 12 місяців до досягнення 35 років 2028 -го.
- За наявності стажу на 01.01.2018 р. від 15 до 25 років — у 63 роки. Діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на 12 місяців до досягнення діапазону від 25 до 35 років 2028-го
- За наявності стажу на 01.01.2019 р. - 15 років, але менше ніж 16 років, що давало б право виходу на пенсію в 63 роки, - призначати пенсію в 65 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на 1 рік. Тобто з 2028 року призначати пенсії в 65 років особам, які матимуть 15-25 років стажу.

5. Особам, які не матимуть 15 років стажу, призначати державну соціальну пенсію після досягнення ними 65 років. Призначати ( у період з 01.01.2018-го по 31.12.2020 р.) тимчасову державну соціальну допомогу особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату — на період до придбання права на пенсію за віком, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

6. Зупинити зменшення розміру пенсії жінкам, які скористалися виходом на пенсію в 55 років , із часу досягнення ними пенсійного віку, визначеного законом для відповідної
вікової категорії.

7.Відновити з 01 жовтня 2017 року виплату пенсій пенсіонерам, що працюють у повному обсязі.

Пенсія по втраті годувальника інвалідам з дитинства

Інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років мають право на державну соціальну допомогу, право якої визначає управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання інваліда з дитинства або батьків, усиновителів, опікуна, піклувальника дитини-інваліда.
Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».
Статтею 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, зокрема, що пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається дітям померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
Причинний зв’язок інвалідності з хворобами перенесеними у дитинстві МСЕК може встановлюватися за наявністю медичних документів лікувально — профілактичних закладів, що свідчать про можливість настання інвалідності до досягнення особою 18-ти років.
Що стосується можливого надання статусу “дитина — інвалід” до 6-ти річного віку, то останній видається лікувально — консультаційною комісією (ЛКК) дитячої поліклініки.
При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

Переваги Веб-порталу Пенсійного фонду України!

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058 - ІV (далі - Закон №1058) з 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному та соціальному страхуванню, тобто за які щомісяця сплачені внески у розмірах, не менше мінімального.
Звертаємо увагу: мінімальний розмір заробітної плати, встановлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня становить 3200 грн
Щоб не стати заручником обставин, коли розмір Вашої пенсії буде набагато меншим, ніж очікуваний або взагалі Вами буде втрачено право на її призначення, необхідно не чекати настання пенсійного віку, а завчасно пильно слідкувати за діями роботодавця стосовно регулярності та повноти перерахування внесків. Це питання досить актуальне, адже якщо людина отримує велику заробітну плату, це ще не є гарантією високої пенсії: заробітки, з яких не були сплачені внески, не беруться до уваги під час розрахунку розміру пенсії. Таким чином, формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески.
Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру контролю за сплатою внесків. Треба лише одного разу звернутись до управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка (адреса: м.Нова Каховка, вул. Героїв України (Карла Маркса), б.14, кабінет №3) з метою реєстрації, як користувача Веб - порталу Пенсійного фонду України. А далі – справа за Вами. Доступ до інтернет - ресурсів дозволить Вам отримати інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суми заробітку, з яких сплачено внесок та про періоди зарахування страхового стажу (стосовно себе).
Послуги, які надає Веб-портал, також є актуальними для людей з особливими потребами та людей похилого віку, оскільки ряд питань вирішуються дистанційно не виходячи з дому.
Звертаємо увагу, що цей електронний ресурс дає змогу усім зацікавленим особам в режимі он — лайн з мінімальною витратою часу контролювати дані, які впливають на розмір пенсії, переглядати виписку з пенсійної справи та вирішувати інші нагальні питання. Усі послуги Веб – порталу є безкоштовними.
Шановні громадяни, спеціалісти управління нададуть Вам кваліфіковану та всебічну допомогу стосовно реєстрації та використання даного інформаційного ресурсу. Адреса Веб-порталу Пенсійного фонду України: (http://portal.pfu.gov.ua).

Що приховано за зарплатою у “конверті”?

На жаль, деякі суб`єкти підприємницької діяльності платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну та неофіційну, так звану у “конверті”. А є й такі, що платять лише неофіційну. В більшості випадків, рішення про виплату зарплати в “конверті” приймає сам роботодавець. Але, при прийомі на роботу нових співробітників, їм самим пропонують визначити, яку зарплату платити – нижчу офіційну або вищу у “конверті”. Крім того, в першому випадку роботодавець пропонує самостійно сплачувати податки із заробітної плати. І, щоб не сплачувати додаткові кошти, нерідко працівники обирають друге.
Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податках, які утримуються із заробітної плати. Тільки, чомусь ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про наслідки, які можуть виникнути...
Небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає не стільки у тому, що бюджет недоотримає кошти, не сплачуються відрахування до Пенсійного фонду, скільки в тому, що люди не матимуть змоги отримати гідну пенсію, інші соціальні гарантії, які відповідатимуть рівню реальної зарплати.
Отримання заробітної плати в “конверті” – удар по пенсійних накопиченнях громадян та позбавлення можливості набути страховий стаж.
Влаштовуючись на роботу, людина повинна чітко усвідомлювати, якщо зарплату виплачують в “конверті”, то це означає, що роботодавець не укладе трудовий договір і працівник не отримає:
- гарантованого розміру заробітної плати (зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки і заохочувальних виплат);
- соціальних гарантій, передбачених законодавством;
- права на відпустку, в тому числі на відпустку по вагітності і пологах;
- права на оплату лікарняного листа;
- права на охорону праці;
- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.
Звертаємо увагу: згідно ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», мінімальна заробітна плата з січня 2017 року складає 3200 грн.
Замислитесь над своїм майбутнім та заздалегідь подбайте про своє гідне пенсійне забезпечення.

Добровільна участь в системі загальнообов’язкового
державного страхування

Діючим законодавством передбачена можливість збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, шляхом укладання договорів добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Право на добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні мають:
- члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;
- особи, які досягли 16-річного віку, не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до кола платників єдиного внеску;
Для укладання договору про добровільну участь необхідно звернутися до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем Вашого проживання.


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы