Новая Каховка | 18 Июня 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-08-11 » Новости

» Про побутові відходи

Про побутові відходи

З 1 січня 2018 року набирає чинності положення статті 32 Закону України «Про відходи» про заборону захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів.
Питання поводження з побутовими відходами у наш час стало великою проблемою. Сьогодні ситуація особливо загострилася. Щодня ми чуємо питання на злободенну тему. Куди вивозити відходи? Не радують око звалища відходів біля наших будинків, на берегах ріки, в лісопосадках.
Хто винуватий? У ситуації, що склалася ми обвинувачуємо всіх, починаючи із двірників, і закінчуючи міською владою, всіх, крім себе. Але ж ці відходи утворюємо ми з вами!
Мешканці міста є різними за віковими категоріями, за положенням у суспільстві, за освітою тощо, але їх об’єднує одне – усі вони є утворювачами побутових відходів, тому згідно з європейським принципом "забруднювач платить" мають приймати участь у вирішенні проблеми побутових відходів, виражену у безпосередньому усвідомленому сприянні реалізації одного з основних принципів поводження з побутовими відходами – зведення до мінімуму утворення відходів та зменшення їх небезпечності.
Щорічно кожний мешканець міста у своєму домашньому господарстві викидає близько 300 кг або, інакше кажучи, один контейнер твердих побутових відходів. І це, не враховуючи тверді побутові відходи, що утворюються під час перебування цих же мешканців на роботі, на відпочинку, відходів, що утворюються у торгівлі, на підприємствах, на об’єктах соцкультпобуту тощо. Наразі варто згадати старий хіт групи "Землянє" <Пробач, Земля>            
Дійсно ми нещадно засмічуємо нашу землю.
І весь великий обсяг побутових відходів нашого міста, лягає на плечі комунальних служб. А мешканцям залишається лише нарікати на те, що побутові відходи вчасно не вивозяться, не вистачає контейнерів, на вулицях і місцях відпочинку відсутня достатня кількість сміттєвих урн. .......
Звернемося до досвіду закордонних країн, у яких впроваджений комплексний підхід до цієї проблеми. Вилучаючи з твердих побутових відходів ресурсоцінну сировину й перероблюючи її, промислово розвинені країни зменшують потік побутових відходів, що спрямовується на захоронення, а перероблення відходів паперу, скла, металів, пластмас дозволяє заощадити природні ресурси й електроенергію. Цей процес починається зі звичайного домашнього господарства, і закінчується сучасними сміттєпереробними заводами.
У Німеччині, Бельгії, Швеції, Нідерландах, Литві, вже багато років успішно діє програма перероблення вторсировини, складовою частиною якої є роздільне збирання твердих побутових відходів. У дворах і на вулицях населених пунктів встановлені різнобарвні контейнери, куди мешканці виносять побутові відходи: у зелений - скло, у синій - папір, у коричневий - харчові відходи.
Сьогодні у світі основним напрямком поводження з твердими побутовими відходами є перехід від їх спалювання та захоронення на звалищах до комплексного промислового перероблення, з подальшим використанням ресурсно-цінних компонентів.
Перероблення компонентів твердих побутових відходів дозволить одержати вторинну сировину для виробництва значної кількості товарів, отримавши при цьому значний економічний та екологічний ефект. Так 1 кг макулатури замінить 3,5 м3 деревини, 20 кг макулатури збереже одне дерево, перероблення 1 т пластику дає можливість зберегти 5 т нафти та виготовити дешеві будівельні матеріали, перероблення 1 т металобрухту на 86% зменшить забруднення води, на 97% зменшить об’єм відходів, які утворює металургійна промисловість тощо.
Роздільне збирання як правило здійснюється шляхом розміщення у дворах житлового сектору, а також на вулицях населених пунктів різнокольорових контейнерів, куди мешканці можуть виносити окремі компоненти твердих побутових відходів. Але чи готові ми з вами до їх використання, взагалі до цивілізованого поводження з відходами? Чи досить висока наша екологічна культура, чи виховане в нас розуміння необхідності повсякденного зменшення кількості утворюваних відходів?
Як запобігти утворенню твердих побутових відходів?
- не купувати продукти з надмірною кількістю упаковки.
- використовувати повторно матеріали для упакування, якщо це можливо.
- купувати товари без упаковки, наприклад, фрукти, овочі.
- використовувати зворотну систему там, де це можливо.
- купувати товари в упаковці, зробленій із вторинної сировини.
- використовувати для перенесення продуктів господарські сумки, або корзини.
- для упаковки сніданків та обідів використовувати тару, яка знадобиться для повторного використання.
Пам’ятайте!
Папір, кинутий вами, буде лежати і не розкладеться – 2 роки.
Консервна банка – 20 років.
Поліетиленовий пакет – 200 років.
Скло – 1000 років.
Існує думка, що в нашій країні ніколи не вдасться впровадити систему роздільного збирання компонентів твердих побутових відходів, тому що наш менталітет не дозволяє нам возитися з окремими папірцями, кульками або пляшками. Але хіба цей менталітет змушує нас жити по свинячому, у містах, що перетворюються на суцільні звалища, засмічуючи навколишню природу, села, ріки, лісопосадки? Хіба не були завжди символом українського будинку чистота, акуратність?
Незабаром у наших дворах з’являться різнобарвні контейнери для збирання окремих компонентів відходів. Треба, щоб у кожній родині вже зараз звикали до збирання в окрему тару харчових відходів, тоді інші відходи будуть сухими та можуть бути легко розсортовані.
Не перекладайте всю відповідальність за поводження з твердими побутовими відходами тільки на плечі комунальних служб. Екологобезпечне відношення до відходів починається з кожного з нас, виховується в родині.
Хочеш жити завтра в чистому місті? Почни сьогодні - із себе!


Відділ комунального господарства


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы