Нова Каховка | 19 Червня 2018
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2017-08-10 » Новини

» Пенсійний фонд консультує

Пенсійний фонд консультує

З вересня 2000 року проживаю в Португалії. У січні 2018 року досягаю віку 60 років. Маю трудовий стаж, набутий на території України. Прошу надати роз’яснення щодо порядку призначення мені пенсії.

Питання пенсійного забезпечення громадян України та Португалії регулюються Угодою між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення. (далі – Угода) та Адміністративною домовленістю стосовно процедури застосування Угоди між Україною та Португальською республікою про соціальне забезпечення ( далі – Адміністративна домовленість), які набрали чинності з 01.03.2012 р.
Положення Угоди базуються на пропорційному принципі, за яким кожна держава призначає пенсію за страховий стаж, набутий на її території, та за своїм національним законодавством.
Відповідно до статті 10 Адміністративної домовленості для отримання пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, а також пенсії за вислугу років відповідно до статей 15 і 16 Угоди працівник, який проживає в Португалії чи Україні, подає заяву в компетентну установу тієї договірної держави, в якій проживає ця зацікавлена особа, відповідно до процедур, передбачених законодавством. Згідно зі статтею 12 Адміністративної домовленості під час розгляду заяви про надання допомоги установа, яка отримала таку заяву, використовує відповідний формуляр, надсилаючи його в компетентну установу іншої договірної держави.
Отже, з питання призначення пенсії за страховий стаж, набутий на території України, Вам потрібно звернутися в Національний центр пенсій Інституту соціального забезпечення Португалії для оформлення формуляру – заяви про призначення пенсії за віком. При цьому Ви маєте подати оригінали або офіційно засвідчені копії документів про трудову діяльність в Україні ( трудова книжка, військовий квиток, диплом про освіту тощо), довідку про заробітну плату за будь – яких 60 місяців роботи підряд до 30.06.2000 р., які буде надіслано на адресу Пенсійного фонду України для розгляду і прийняття рішення.
Засвідчення копій документів можливе компетентним органом з питань пенсійного забезпечення Португальської Республіки або в дипломатичному представництві чи консульській установі України в Португалії, або нотаріальним органом.

Які норми законодавства визначають права та обов’язки громадян України у відносинах з Пенсійним фондом?

Частиною першою статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 – ІV ( далі – Закон № 1058 – ІV) встановлено, що цей закон регулює відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно – правових актів може поширюватися на ці відносини тільки у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить Закону.
Частиною першою статті 3 Закону № 1058 – ІV визначено, що суб’єктами солідарної системи пенсійного забезпечення є: застраховані особи, а в окремих випадках, визначених цим Законом, - члени їхніх сімей та інші особи; страхувальники; Пенсійний фонд; уповноважений банк; підприємства, установи, організації, що здійснюють виплату й доставку пенсій.
Права та обов’язки застрахованих осіб та осіб, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, визначено статтями 6,8,10,12,16 Закону № 1058 – ІV, а права та обов’язки Пенсійного фонду України – статтею 64 Закону № 1058 – ІV (враховуючи абзац шостий пункту 1 розділу ХV Закону № 1058 – ІV).
Права та обов’язки платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено статтею 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`якове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 № 2464- VI, а права та обов`язки Пенсійного фонду України - статтями 13-1,14-1 цього Закону.
Права громадян, які звертаються в органи Пенсійного фонду, визначено законами України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», а також Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб,якеі звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за №991/27436.
Відповідно до статті 63 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно дотримуватися Конституції та законів України.

Чи зараховують до страхового стажу період перебування у відпусці у зв’язку з вагітністю та пологами?

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, яка надавалася у період 01.01.204 р. по 01.07.2013 р., до страхового стажу не зараховувалася, оскільки за час такої відпустки не сплачувалися внески на пенсійне страхування.
З 01.07.2013 р. внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», тож відтоді працюючих жінок, які перебувають у відпусці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують відповідну допомогу, віднесено до осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Отже, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, яка надається з 01.07.2013 р., зараховується до страхового стажу.

З 28.07.2008 р. отримую пенсію, призначену за нормами Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», яку було обчислено в розмірі 85% заробітної плати. Продовжувала працювати, з грудня 2013 року остаточно вийшла на пенсію. Було здійснено перерахунок пенсії за 24 місяці. При цьому не було враховано грошову винагороду за 10 років у розмірі середньомісячного заробітку, другу матеріальну допомогу на оздоровлення та індексацію. Розмір призначеної пенсії перерахували як 80 % заробітної плати. Прошу надати роз’яснення.

Згідно зі статтею 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ( далі – Закон) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» ( далі – Закон 3723)( у редакції, що була чинна на дату перерахунку Вашої пенсії) пенсію було обчислено в розмірі 80% сум заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно зі статтею 33 закону 3723 заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, надбавки за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Винагорода не визначена як складова заробітної плати. Крім того, на грошову винагороду не нараховується єдиний соціальний внесок. Тому підстав для її врахування у заробітну плату при перерахунку Вашої пенсії не було.


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами