Нова Каховка | 20 Січня 2018
На русском языке

Нова Каховка

Сайт територіальної громади міста Нова Каховка

2017-08-04 » Новини

» В спекотні дні і запитання відповідні

В спекотні дні і запитання відповідні

Попередження медиків щодо зростання інфекційних захворювань не безпідставні в ці спекотну пору, а споживачі телефонують, пишуть здіймають галас, не даремно:

? – В магазині продають яйця-погремушки за ціною 0.90грн. Це не свіжа продукція. Гроші повернули і все, яйця лишились на прилавку. До кого достукатись?
Перевірка свіжості яєць здійснюється спеціальним приладом для просвічування яєць - овоскопом. У свіжого яйця при огляді за допомогою овоскопа вміст не темний, майже прозорий, а жовток менш помітний, ніж у старого. Але в кого при собі не має такого пристрою, радимо скористатись порадами:
- гарненько потрясіть яйце в руці, якщо відчуваєте, що жовток зміщується з боку в бік, то таке яйце краще викинути;
- опустіть яйце у воду, свіже яйце залишиться на дні, старе – спливе;
- свіжі яйця варені чистяться гірше, ніж старі, а від несвіжих шкаралупа відстає легко.
- покладіть яйце на рівну поверхню на стіл і сильно прокрутіть його, свіже яйце не буде крутитися взагалі, а ось несвіже яйце обертається вільно;
- свіже яйце важче несвіжого, але не всі здатні визначати свіжість яєць по вазі...
-термін придатності столових яєць - 25 діб;
- не купуйте яйця на вулиці ані з землі ані з лотків.
Перевірки по дотриманню правил торгівлі в частині терміну та умов зберігання продукції проводить Держпродспоживслужба за письмовою скаргою споживача. Але Ви чомусь не пишете, оскаржуючи все по телефону.

? – Придбала в спеціалізованому магазині рибу, а чек мені видати відмовляються. Моя наполегливість змусила продавців виписати чек за підписом директора. Що це за новини? Я ж не на ринку скупляюсь, де у випадку чогось і претензію не пред’явиш, це ж магазин.
- Звісно Ви прави, та й на ринку повинні видавати чеки на вимогу покупця, а в магазині тим паче. Не дотримання продавцем чи ігнорування ним правил обслуговування може стати підставою накладання штрафних санкцій з боку Інспекції і знов таки лише за письмовою заявою споживача.

? – Придбала в продмаркеті 200грм. салату з баклажанів, вдома вирішила скуштувати, а вий має не приємний не свіжий запах. Магазин відмовився повернути гроші, мовляв не відомо як я його зберігала до часу куштування. Я купувала його щоб їсти а не зберігати.
- Термін зберігання салатів занадто малий йдеться на часи, з урахуванням інгредієнтів приготування страви. На вулиці спека і перевірити через який термін салат потрапив на Ваш стіл, дуже складно. Якщо купуєте салати в магазині нюхайте відразу, майте при собі охолоджувальні судочки і терміново до холодильника, якщо страви на пізніший термін куштування. Порад багато, та самий перевірений – готувати самому з відомих по якості продуктів.

? – Ковбаса, яку я придбала в магазині мала не приємний зеленкуватий відтінок, це я помітила нарізаючи її. В магазині мені повідомили якщо не воняє то свіжа. Як з’ясувалось під час конфлікту, на продукті навіть дата виготовлення відсутня. Продавець обізвала мене як змогла, швирнула на прилавок гроші і все ні обіцянок ні пробачень тобі, як у тій пісні.
- М’ясопродукти в обов’язковому вигляді повинні мати дату виготовлення та термін придатності, або відмітку про кінцевий термін вживання. До того ж супроводжуються посвідченнями якості. Не купуйте не марковану продукцію, це випадки роботи не добросовісного виробника.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Побажання:
Свої побажання, пропозиції щодо поліпшення роботи сайту, а також повідомлення про помилки залишайте в "книзі скарг і пропозицій"

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Книга скарг та пропрзицій | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта:
programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилки) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами