Новая Каховка | 21 Апреля 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-07-12 » Новости

» Звіт про роботу відділу культури і туризму Новокаховської міської ради за І півріччя 2017 року

Звіт про роботу відділу культури і туризму Новокаховської міської ради за І півріччя 2017 року

Основними завданнями відділу культури і туризму є забезпечення реалізації на території Новокаховської міської ради державної політики в галузі культури, туризму та охорони культурної спадщини.
Відділ культури і туризму працює відповідно до Положень про відділ, про структурні підрозділи відділу культури і туризму, посадових інструкцій працівників відділу та працівників структурних підрозділів. В оперативному управлінні відділу культури і туризму знаходяться:
- міський Палац культури,
- комунальний заклад «Таврійський міський будинок культури»,
- комунальний заклад «Новокаховська дитяча школа мистецтв» з двома філіям в Центральній Основі та м. Таврійськ,
- комунальний заклад «Новокаховська дитяча музична школа»
- централізована бібліотечна система: 14 масових універсальних бібліотек (з них 6 у місті, 8 – у сільській місцевості) з книжковим фондом 249540 примірників та кількістю читачів – 12039 осіб різного віку;
- музей історії міста,
- картинна галерея ім. А.С.Гавдзинського,
- літературно-меморіальний музей А.Бахути,
- централізована бухгалтерія відділу,
Методично відділ надає допомогу 7 закладам культури клубного типу Дніпрянської селищної та Райської сільської радам.
В місті в цілому збережена мережа структура закладів культури, яка приведена у відповідність до встановлених у державі соціальних нормативів та включена до державного реєстру України.
Діяльність закладів культури міста спрямована на виконання законодавчих актів, указів та доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень обласної державної адміністрації та райдержадміністрації, рішень міської ради, наказів управління культури облдержадміністрації; подальший розвиток та збереження національної культури, забезпечення конституційних прав людини на задоволення культурних потреб, формування національної свідомості, утвердження духовності.
Відділом культури і туризму постійно координується робота всіх закладів культури з питань якісного обслуговування населення, ведеться робота спрямована на виконання завдань, визначених Законом України «Про охорону культурної спадщини».
Заклади культури створюють сприятливі умови для розвитку народної творчості; сприяють створенню позитивного іміджу міста; формують партнерські стосунки закладів культури з установами, підприємствами, громадськими організаціями; відроджують та популяризують народні традиції та обряди, а також сучасні культурні надбання; співпрацюють з іншими закладами, творчими організаціями.
В І півріччі 2017 року працівниками закладів культури проведено 20 заходів по відзначенню державних, народних, календарних та професійних свят:
Різдвяна ялинка, Водохреща, День Соборності України, День пам’яті героїв Крут, мітинг до 27-ї річниці виведення військ з Афганістану, День Героїв Небесної Сотні, Дніпровська Перлина, заходи до Дня заснування міста, загальноміське свято «Новокаховська Масниця», Міжнародний жіночий день 8 Березня, мітинг до 203-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, звітний концерт творчих колективів міста, мітинг, присвячений роковинам Чорнобильської катастрофи, День пам’яті та примирення та День Перемоги, патріотична культурно-мистецька Акція до Всесвітнього Дня вишиванки, мітинг до 156 - річниці перепоховання Т.Г.Шевченка, День захисту дітей, День Скорботи, День Конституції України.
Організовано та проведено фестивалі:
народної творчості сільських клубних закладів «Дзвонкова криниця», XVІІ Міжнародний Конкурс Академічного Мистецтва Юних «VIVAT, MUSICA», XV міський фестиваль учнівської та студентської творчості «Смарагдове місто», VІІ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу».
При клубних установах працює 115 аматорських колективів, в яких задіяно 1480 учасників. З них зі званням «народний» та «зразковий» - 21.
Творчі колективи міста прийняли участь у 12 культурних заходах за межами міста:
- у 5 фестивалях - відкритому фестивалі народної творчості «Душа півдня», ІІ Міжнародному екофестивалі «Файно Птах», XV Всеукраїнському благодійному фестивалі народної творчості «Купальські зорі», обласному фестивалі-конкурсі хореографічних колективів «Таврійське розмаїття», Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського.
- у 7 конкурсах - обласному огляді-конкурсі дитячих хорових колективів «Весняні дзвіночки», обласному конкурсі на кращого читача «Кращий читач України», концертній програмі з нагоди 308-річниці заснування Кам’янської Січі, у гала-концерті ІІІ-го сезону Першого телевізійного фестивалю «Таврійська зірка», обласному конкурсі аматорських драматичних колективів Театральна весна Херсонщини», щорічному обласному конкурсі воєнно-патріотичної пісні «Опалені війною», щорічному регіональному конкурсі хорового виконавства «Чорнобаївський заспів».
Творчі звіти пройшли в усіх клубних установах Новокаховської міської ради. Використовувались різноманітні форми проведення масових заходів: тематичні вечори, усні журнали, вечори-вшанування, концерти, мітинги, родинні свята та дитячі літературні ранки, екскурсії, вистави.
Для ветеранів та першобудівників міста організовані Вечори відпочинку в супроводі духового оркестру, які фінансуються з бюджету міста по програмі “Розвиток культури і туризму м. Нова Каховка на період 2013-2017 роки”. За проведені в І півріччі поточного року вечори відпочинку проведено щонеділі та на державні свята, сплачено за трудовими угодами духовому оркестру – 16530,0 грн.
В закладах культури здобувають початкову мистецьку освіту 681 учень. А саме: Дитяча музична школа – 192 учня; Дитяча школа мистецтв – 489 учнів.170 учнів користуються пільгами по оплаті за навчання. 50% оплата за навчання встановлена 50 учням-мешканцям сільської місцевості.
Встановлено розмір батьківської плати за навчання в школах естетичного виховання за місяць по класам: - фортепіано, електроні інструменти – 130 грн. - гітара - 130 грн. - вокал – 130 грн. - баян, акордеон – 110 грн. - струнно-смичкові – 110 грн. - духові – 70 грн. - бандура, домра – 70 грн. - художнє відділення - 100 грн. - театральне відділення – 100 грн, хореографічне відділення – 100 грн. (на рівні минулого року).
За І півріччя поточного року здійснено 26 поїздок творчих колективів для участі у міжнародних, регіональних, обласних та місцевих заходах. За І півріччя 2017 року здійснено перевезення на суму 77151,15 грн.
Робота відділу спрямовувалась на   зміцнення матеріально - технічної бази закладів культури міста. У січні-червні 2017 року на ремонти закладів культури та придбання обладнання виділено міським бюджетом:
- 1590,177 тис. грн. на закінчення реконструкції Палацу культури,
- 500 тис. грн. для капітального ремонту системи опалення будівлі дитячої школи мистецтв, з метою енергозбереження закладу;
- 350 тис. грн. на закупівлю меблів для міського Палацу культури.
Позитивним є той факт, що відремонтовано Піщанський сільський клуб, проводяться ремонтні роботи в Дніпрянському будинку культури, на стадії завершення ремонт в Обривському сільському клубі. Для відновлених клубів закуплено меблі та обладнання. Кошти на ремонти виділені з бюджетів Дніпрянської та Райської рад.
З метою презентації на туристичному ринку розмаїття південних українських куточків та відкриття і привертання уваги до нашого регіону для широкого кола туристів спеціалісти відділу культури і туризму прийняли участь:
- у пленарній частині засідання ІV Таврійського туристичного конгресу на Херсонщині за напрямком «Туристичний продукт природоохоронних територій Південної Таврії та його промоція на ринку для розвитку внутрішнього та в’їзного туризму»,
- у рекламно-презентаційному турі ІV Таврійського туристичного конгресу на Херсонщині «Заповідна Таврія пропонує», в організації та проведенні XІІ Всеукраїнського фестивалю туристичної журналістики,
- у тренінгу (майстер-класі) з використанням методики форум-театру в роботі з вирішення актуальних проблем громад, в рамках проекту «Співпраця регіонів в області опанування сучасних практик роботи з громадами» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Відділом культури і туризму постійно проводяться екскурсії по місту та закладам культури (229 за півріччя, охоплено 13822 особи), організовано 46 виставок.
Висвітлення роботи закладів відділу культури і туризму здійснюється через офіційний сайт міста Нова Каховка, сайт Нова Каховка - online, сайт Радіо міста Нова Каховка, сайт Нова Каховка бібліотечна, засоби масової інформації, а саме: на шпальтах міської газети «Нова Каховка», газети «Ключі», по місцевому радіомовленню.
Продовжено співпрацю закладів культури з представниками творчих спілок та громадськими організаціями області та міста. Надано допомогу в організації та проведенні урочистих заходів, творчих зустрічей, авторських вечорів, конкурсів, фестивалів, художніх виставок та фотовиставок, презентацій книг місцевих авторів.
Першочерговими завданнями відділу культури і туризму Новокаховської міської ради і надалі залишаються:
- зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази закладів культури;
- підтримка мистецької творчості, яка забезпечує якісний рівень національної культури та культури району;
- створення системи інформатизації галузі, часткове забезпечення закладів комп’ютерною технікою, підключення до мережі «Інтернет»;
- розширення переліку послуг для населення, залучення коштів спонсорів, пошук недержавних джерел фінансування.
Цифрові показники розвитку закладів культури у І півріччі свідчать про те, що галузь працює в нормальному режимі, проводяться заходи, здійснюються бібліотечні та музейні послуги населенню.


Відділ культури і туризму
Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы