Новая Каховка | 21 Апреля 2018
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2017-07-10 » Новости

» „Стихійна торгівля”: бути чи не бути

„Стихійна торгівля”: бути чи не бути

Стихійна торгівля вже не один рік є проблемою міської влади, яку вона намагається вирішити. З одного боку, є бажання позбавитися несанкціонованої вуличної торгівлі, яка спотворює зовнішній вигляд міста, з іншого – надати можливість торгуючим реалізувати свою продукцію і надалі, тільки цивілізовано. Люди, які торгують на тротуарах, повинні мати достойну альтернативу, аби мешканці міста могли придбати якісну та свіжу продукцію. І така альтернатива є – це міські ринки, які є в усіх мікрорайонах міста та мають близько п’ятисот вільних торгових місць для усіх бажаючих реалізувати свої товари.
Але бабусі та дідусі, які продають городину, молочну та м’ясну продукцію, стають запеклими ворогами поліції, муніципальної охорони, представників виконавчого комітету міської ради, коли ті починають переконувати «стихійщиків» у перевагах культурної та цивілізованої торгівлі. Торгуючі розпочинають скандали та намагаються усім диктувати свої умови ведення торгівлі. І це при тому, що торгівля з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях є адміністративним правопорушенням та тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Вуличні торговці наводять безліч причин, чому саме не можуть торгувати на офіційних ринках, від відсутності сил та здоров’я аби дійти до ринку (але ж привезти з дачі чи городу свої клунки, відра та ящики під магазин сил вистачило) до відмови платити навіть символічну плату за місце на ринку просто тому, що не хочуть це робити.
За багато років боротьби зі стихійною торгівлею майже усіх так званих «дачників», які торгують під магазинами, вже знаєш в обличчя. Як стояли бабці із сільськогосподарською продукцією, так і стоять – і в спеку, і в дощ, майже цілодобово. На жодній дачі не виросте стільки овочів та фруктів, щоб торгувати ними безперервно протягом року. А коли ж працюють на городах такі дачники? А ніколи, бо товар їм привозять на автомобілях. А коли правоохоронці пропонують припинити торгівлю у невстановлених для цього місцях, такі бабусі починають скаржитися на свою долю та маленьку пенсію, різні життєві негаразди, аби викликати на жалість.
Від прогресу нікуди не подітися - з’являються великі супермаркети та гіпермаркети, мережі сучасних продовольчих магазинів, розширюються ринки, де створюються всі необхідні умови для зберігання та реалізації продовольчих товарів. Але ми досі не в силі побороти такий атавізм нашого часу, як стихійна торгівля. І поки продукти «з-під ніг» будуть користуватись попитом у мешканців нашого міста, незважаючи на свою епідемічну небезпеку, поки покупці або їхні родичі на своєму здоров’ї хоча б раз не відчують усі наслідки гострих кишкових інфекцій, стихійна торгівля буде процвітати.
То ж, вкотре закликаємо осіб, які торгують в невстановлених для цього місцях, дотримуватись вимог чинного законодавства та здійснювати цивілізовану та, перш за все, легальну торгівлю. Подобається це комусь чи ні, але тротуар – це місце для руху пішоходів, а не для торгівлі. Стихійних торговців з радістю приймуть міські ринки, які мають достатню кількість вільних торгових місць для усіх бажаючих реалізувати свою продукцію.


Відділ економічного розвитку та торгівлі


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

Статистика

© 1997-2018 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2018 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы