Новая Каховка | 28 Мая 2020
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт территориальной громады города Новая Каховка

2010-01-21 » Новости

Газеты » „Кризовий” рік із прибутком

„Кризовий” рік із прибутком

2009¬й вже позаду. Ми пам’ятаємо, з яким острахом його зустрічали. Адже експерти обіцяли нам багато „страшилок”. Що справдилось, а що ні, — про це наша розмова із заступником міського голови Вадимом Мерзловим.

— Найбільше криза торкнулася електромашинобудівників, — зазначив Вадим Миколайович. — Так, ЗАО „ЗКЕМ” зменшило випуск великих електродвигунів на 18%, а ТОВ „НКЕМЗ” — взагалі на 75%.

Скоротилась численність працюючих на комбінаті хлібопродуктів Таврійська — об’єми випуску кормів тут зменшились вдвоє. Потерпав від кризи і завод плавлених сирів: в 2009 році виробництво тут скоротилося на 40%. На 20% менше почало випускати коньяків ВАТ „АПФ „Таврія”. На 20-30% своїх потужностей працювала будівельна галузь.

— Криза кризою, але там, де на чолі справи чесний та компетентний керівник, де професіональна команда, вдається не лише виживати, але й примножувати досягнення, чи не так?

— Без сумніву. Завдяки вмілому керівництву, напруженій праці всього колективу ВАТ „Укргідромех”, в минулому році завод збільшив виробництво металоконструкцій в 1,3 рази. Тут працівникам виплатили не лише 13-ту, а й 14-ту зарплатню — 1 млн. 400 тис. грн.

Стабільно працювала Каховська ГЕС. Тож електроенергії вироблено на 4% більше, аніж в 2008 році.

На 80-90% збільшило відправку продукції на експорт (Близький Схід тощо) ТОВ „Мірошник”.

— Чи призупинено негативні економічні тенденції надходження до міста різноманітних інвестицій?

— Об’єм інвестицій зріс і склав 17 млн. доларів США, які були направлені в промисловість, сільське господарство, сферу послуг, торгівлю.

— На ринку праці нам прогнозували тисячі безробітних. Чи справдилось пророкування?

— На 1 січня в центрі зайнятості зареєстровано близько 800 осіб. Слід зазначити, що хоча кількість працюючих в Новій Каховці зменшилась на 1 тисячу робітників (зараз у місті працює 22 тисячі осіб), середньомісячна зарплатня навіть трохи збільшилась і нині складає 1574 гривні.

— Чи існує в Новій Каховці заборгованість із виплати заробітної плати?

— На 1 січня вона склала 1 млн. 26 тис. гривень. Порівняйте: рік тому заборгованість сягала 3 млн. 524 тис. грн. В Херсоні борг зріс на 5 млн. грн., сусідня Каховка має 6 млн. боргу.

Найбільше грошей виплатило людям ТОВ „НКЕМЗ”, де борг скоротився з 2,5 млн. грн. до 600 тис. грн. (залишилась не зарплатня — відпускні, декретні, командировочні тощо).

Є борги ще у транспортників. Наприклад, КП „Автоцентр” винно за роботу своїм працівникам 90 тис. грн., але це, якщо говорити по правді, вина держави — підприємство недоотримало 200 тисяч гривень субвенції за перевезення пільговиків в 2009 році.

Не отримали винагороду за свою працю будівельники деяких організацій. Наприклад, працівники БМУ-8. І знов тут провина уряду: з 3 грудня через казначейство не було проведено 414 тисяч гривень наших бюджетних коштів, перерахованих цьому управлінню за виконану роботу.

— Під час перебування в Чернігові Президент України Віктор Ющенко заявив: „З рахунків органів місцевого самоврядування забрано 8 млрд гривень”. Ці гроші втрачені назавжди?

— Кошти повернулись на наш рахунок (280 тис. грн. — із загального бюджету і 414 тис. грн. — із бюджету розвитку). Звісно, вони будуть отримані тими, кому призначені. Але коли? — це питання. Треба ж затвердити бюджет на 2010 рік.

Такого абсурду не було ніколи за майже 20 років незалежності України! Де таке бачене, щоб міський бюджет, маючи кошти, опинився з кредиторською заборгованістю?

— Пам’ятаєте, коли рік тому приймався бюджет, керівництво міста бідкалося: розрахунки зробили на всі 12 місяців, хоча надходження проглядаються лише до листопада. Але все ж таки рік прожили, хоча не в таких розкошах, як 2008-й.

— Коли 17 січня 2009 року депутати приймали бюджет міста, по доходах він був затверджений в сумі 131 млн гривень. Загальний фонд нараховував 51 млн 350 тисяч гривень, що на 80% склав податок з доходів фізичних осіб. Друга складова частина загального фонду — плата за землю, а на третьому місці — за торгові патенти та єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва. Так от, по мінфінівському плану ми повинні були зібрати податків з доходів фізичних осіб 35 млн. грн., а зібрали 38 млн. грн.

Що стосується другої складової, — плати за землю, — то отримали її на 2 млн гривень менше, ніж планували, бо зробили подарунок підприємцям і не ввели нові розцінки на підставі тієї грошової оцінки, за яку київським спеціалістам перерахували 200 тис. грн. бюджетних коштів. Вважали: скрута, треба допомогти приватному бізнесу. Та ще й втратили біля 1 млн гривень від грального бізнесу, який уряд заборонив. До речі, наполовину ці гроші вже були сплачені (за вид діяльності). Їх довелось повертати за рахунок інших доходів. До цього треба додати зменшення надходжень від підприємців, які працюють за єдиним податком.

— На початку минулого року людей наполегливо відправляли у відпустки за власний рахунок. Може, не треба було цього робити?

— Хтось думає, що таким чином бюджетників покарали. Але це не так. У грудні всі вони отримали премії, які не були передбачені. Педагогам була збільшена, за рахунок економії, щорічна винагорода (з 10% у 2008р. до 30% у 2009р.).

— Таким чином можна сказати, що 2009-й провели гідно, бо попрацювали від душі?

— Так-то воно так, але 96% міського бюджету — це гроші на зарплатню, комунальні послуги, енергоносії. Із залишком багато чого, на жаль, не зробиш. І все таки рік тільки-но почався, країна „гуляла” цілу декаду, а всі бюджетники Нової Каховки вже отримали аванс, адже 2010-й почали після „кризового” 2009-го із сумою в 3 млн 200 тис. грн.!Спілкувалася Тамара Путілова


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Предложения:
Ваши пожелания, предложения по улучшению работы сайта, а также сообщения об ошибках оставляйте в "книге жалоб и предложений"

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Книга жалоб и предложений | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2020 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2020 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта:
programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы