Нова Каховка | 21 Січня 2022
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-11-30 » Новини

» Роз'яснення інспекції у справах захисту прав споживачів Новокаховської міської ради

Роз'яснення інспекції у справах захисту прав споживачів Новокаховської міської ради

На конкретних прикладах із ваших звернень інспекція у справах захисту прав споживачів нагадує основні законодавчі норми щодо придбання товару, повернення неякісного виробу, норми поведінки обох сторін під час надання послуги та ще багато іншого.
Протягом листопада споживачі звертались до інспекції з наступних питань:
? – Пройшло лише 2 дні як придбала смартфон, під час ознайомлення з його характеристиками з’ясувала, що він мені не підходить. Як я можу його обміняти?
- Згідно ст.9 ЗУ «Про захист прав споживачів» поверненню та обміну підлягає річ, яка не була у використанні, збережено упаковку, товарний вигляд тощо. Якщо ви робили з пристрою дзвінки, хоча б один, смартфон вже використовувався за призначенням, тому не підлягає обміну та поверненню. Хоча іноді продавець іде на зустріч клієнту та міняє товар всупереч закону.
? – Протягом тижня ношу новий золотий ланцюжок, а він чіпляє одяг та дряпає тіло, як мені звернутись до магазину?
- З письмовою заявою на заміну неякісного товару. Продавець повинен прийняти прикрасу, відправити постачальнику та протягом 14 днів вирішити питання на вашу користь. Ви маєте право вимагати заміну товару на якісний або повернення грошей згідно зі ст.8 п.1 ЗУ «Про захист прав споживачів».
? – Придбано обігрівач, не працює терморегулятор. Не погоджуюсь на ремонт. Чи маю я право відмовитись від товару, використання якого призводить до збитків, адже під час роботи пристрій споживає багато електроенергії?
- Згідно зі ст.4 п.1 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживач під час придбання, замовлення або використання продукції для задоволення своїх потреб має право на:
1) захист своїх прав державою;
2) належну якість продукції та обслуговування;
3) безпеку продукції;
4) необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця);
5) відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону та інше.
? Придбана пральну машину під час прання не виполіскує та не віджимає білизну. Нам пропонують ремонт в СЦ протягом двох місяців. Тобто товаром ми користуватись не будемо, а кредит сплачуватимемо?
Перед тим як здавати товар до СЦ, ви маєте право на пральну машину з обмінного фонду. Для цього складається заява і протягом 3 днів продавець повинен вам надати виріб на тимчасове користування на час знаходження вашої пральної машини в СЦ.
Знаходження товару в СЦ згідно з п.9, ст.8 ЗУ «Про захист прав споживачів» передбачено протягом 14 днів або за згодою сторін в інший термін. Тобто ви маєте право наполягати на двотижневому обслуговуванні і не більше. Не встигнуть відремонтувати - зроблять вам заміну або повернуть гроші.
? Купила на ринку пальто, вдома роздивилась, переміряла та передумала носити. Звернулась наступного дня, а підприємець відмовився приймати назад річ та повертати гроші і вже тиждень не з’являться на ринку. Як мені бути?
В адміністрації ринку з’ясувати інформацію про власника торгової точки та звернутись до інспекції за захистом своїх прав. Зафіксована заява призупинить гарантійний термін повернення товару до моменту вирішення питання та дасть вам змогу звернутись до суду за відшкодуванням завданих збитків.

З початку року інспекцією у справах захисту прав споживачів на особистому прийомі прийнято 180 споживачів та близька 70 скарг розглянуто за зверненням по телефону, - всього на суму 390 тис. грн., повернуто споживачам за неякісний товар понад 170 тис.грн., надано 42 письмові консультації споживачам з питань дотримання норм законодавства. Робота за іншими скаргами продовжується.


Інспекція у справах
захисту прав споживачів


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами