Нова Каховка | 21 Січня 2022
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-11-29 » Новини

» Міський голова Нової Каховки взяв участь у зустрічі з делегацією Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

Міський голова Нової Каховки взяв участь у зустрічі з делегацією Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

На минулому тижні міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко взяв участь у зустрічі делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи з моніторинговою делегацією Конгресу. Зустріч відбулась в стінах Міністерства закордонних справ України.


Доповідачем з регіональної демократії була пані Гун-Марі Хельгізен, віцепрезидент Конгресу, член Ради району Телемарк, Норвегія. Про це повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

В Україні триває моніторинг виконання Європейської хартії місцевого самоврядування.

Міський голова Володимир Коваленко, під час свого виступу на зустрічі торкнувся питання реформи децентралізації. “Процес децентралізації мав 2 етапи – перший, коли було добровільне об’єднання ініціативних громад. На той час існував фонд розвитку громад, з якого новостворені ОТГ отримували значні кошти на розбудову власної інфраструктури для подальшого життя уже в об’єднаному форматі. Це і дороги, і медицина, і освіта, і транспортна інфраструктура. Однак наприкінці реформи, коли процес децентралізації потрібно було завершувати, постановою Кабінету Міністрів був затверджений перспективний план об’єднання громад в областях. І подальший варіант життєдіяльності цих громад виявився набагато складнішим. Адже саме по собі об’єднання створило велику кількість несамостійних, фінансово неспроможних себе забезпечити, громад, які і понині залишаються дотаційними. І той перелік проблем і питань, які раніше за них вирішували районні ради і адміністрації (спорт, культура, медицина, освіта та інше) понині залишились в деяких ОТГ без належного вирішення” – зазначив Володимир Коваленко.

Також міський голова Нової Каховки торкнувся проблеми того, що в законодавстві досі існує певний перелік постанов 20-30 річної давнини, які вже давно не вписуються в нову структуру організації органів місцевого самоврядування. Вони фактично заважають розвиватися, вимивають фінансовий ресурс громад.

“Є велика кількість соціальних проблем, які має вирішувати держава, особливо це стосується пільговиків (перевезення, медикаменти), тобто всіх статусних людей, які повинні забезпечуватися пільгами з держбюджету. Однак в процесі децентралізації держава передала ці повноваження органам місцевого самоврядування, при цьому не виділивши ніякого додаткового фінансового ресурсу.

Володимир Коваленко просив зафіксувати в протоколі зустрічі питання про перегляд певних Постанов і надання їм іншого законного статусу в рамках завершеної реформи децентралізації.

За підсумками проведеної зустрічі учасники до певного строку мають надати відповіді на перелік питань, враховуючи які, буде складно підсумковий звіт з виконання Україною Європейської хартії місцевого самоврядування.

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами