Нова Каховка | 21 Січня 2022
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-11-27 » Новини

» У Новій Каховці вшанували пам’ять жертв Голодоморів

У Новій Каховці вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Сьогодні, 27 листопада, у Новій Каховці о 10:00 на перехресті вулиць Соборної і Букіна біля Пам’ятного знаку «Жертвам голодоморів в Україні» відбувся мітинг та покладання квітів.

Про це повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Новокаховський міський голова Володимир Коваленко, голова Каховської районної державної адміністрації Наталя Стаднік, голова Каховської районної ради Валерій Брусенський, секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай, заступники міського голови, новокаховчани зібрались в цей скорботний день вшанувати пам’ять мільйонів українців, які загибли в страшні часи голодоморів.

Міський голова в своїй промові зауважив, що ті часи - найстрашніші в історії України.

Володимир Коваленко: “Скільки горя, болю, неодружених, ненароджених закарбовано на тих страшних сторінках нашої історії. Про ті страшні події у нас залишилась пам’ять наших пращурів, сучасників тих подій, і цю пам’ять ми маємо передати наступним поколінням. Моїм рідним селом на Черкащині прокотився голодомор в 1921-1923 роках, потім в 1946 ще раз. Мої мама та бабуся були свідками того жахіття. І я пам’ятаю з якою повагою вони ставилися навіть до крихт хліба, які лишалися після обіду на столі… Я хочу, щоб сьогодні не просто загорілися свічки на підвіконні, а щоб у кожного з нас в душі загорілася та свічка відповідальності за те, що було тоді, і як цю пам’ять ми передамо наступним поколінням. Пам’ятаймо, і ніколи не допустимо повторення історії, яка випала на долю наших предків. А їм – вічна слава”.

З промовою до присутніх також звернулися голова Каховської районної державної адміністрації Наталя Стаднік та протоієрей Миколай.

Новокаховська громада хвилиною скорботи вшанувала пам’ять безневинно загублених в страшні роки голодомору душ. До пам’ятного знаку були покладені квіти.

Присутніх традиційно частували символічним шматочком чорного хліба в пам’ять про страшні голодні роки.

Шановні новокаховчани! Сьогодні о 16.00 не забудьте долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання і запалити свічку у своїй домівці. Акція «Запали свічку» – це вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами