Нова Каховка | 21 Січня 2022
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-11-26 » Новини

» У бібліотечних зкладах Новокаховської громади відбулися заходи до Дня
пам’яті жертв голодоморів

У бібліотечних зкладах Новокаховської громади відбулися заходи до Дня
пам’яті жертв голодоморів

Щорічно, в четверту суботу листопада (цьогоріч 27 листопада), відзначається День пам’яті жертв голодоморів.
Вшановуючи пам'ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами масового штучного голоду та його наслідків, Новокаховська центральна міська бібліотека запросила на вечір-реквієм «Як голосно стогне від болю земля» студентів Відокремленого структурного підрозділу «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного».
Тричі за два з половиною десятиріччя Україна потрапляла в пекельний лабіринт голодомору з величезними людськими жертвами. Кожен з них має своє специфічне обличчя та, разом з тим, їм властива одна спільна риса – примусові державні хлібозаготівлі.
Бібліотекар Ірина Осадча розповіла про причини і наслідки всіх трьох чорних сторінок історії України, зачитала документи, що розкривають драматичну картину штучного голоду та спогади очевидців тих страшних для нашого народу часів.
Видання з фонду читальної зали бібліотеки були представлені на виставці – «Голгофа голодної смерті». На сьогодні в Україні вже багато зроблено, аби дослідити й оцінити масштаби трагедії голодоморів, а пам’ять про ті драматичні роки зберігають книги. Як зазначила бібліотекар - це важке читання, утім воно потрібне, бо без персональної пам’яті ми не здатні сконструювати життєздатне відчуття себе самих.
На Stori-time «Хвилина пам’яті як вічності урок» у Новолагерську сільську бібліотеку були запрошені діти середнього шкільного віку. В ході заходу діти дізналися про передумови трагедії, ознайомились з книжковими виданнями, представленими на тематичній полиці, в яких міститься інформація про страшні роки голоду в Україні, зачитували уривки зі спогадів свідків про найстрашнішу й наймасштабнішу трагедію ХХ століття.
Наприкінці заходу присутні, запаливши свічки, вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.
Бібліотечні заходи відбулися із дотриманням карантинних вимог.Відділ культури і туризму
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами