Нова Каховка | 21 Січня 2022
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-11-26 » Новини

» Володимир Коваленко: до підрядника будівництва ЦОВС «Н2О Нова Каховка» є претензії

Володимир Коваленко: до підрядника будівництва ЦОВС «Н2О Нова Каховка» є претензії

У Новій Каховці триває будівництво Центру олімпійських видів спорту, який споруджується відповідно до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» у складі проекту «25 спортивних магнітів України».

– Цей об’єкт більше року є центром уваги. Адже він не лише потужний, але й має неймовірне суспільне значення. Не буду повторювати, яку ми пройшли дорогу, перш ніж розпочалося будівництво. З Ігорем Колихаєвим, обласною радою і адміністрацією, депутатами минулого скликання, коли виділяли кошти на проект. Не буду розповідати, скільки власного здоров’я, досвіду і напрацювань вклав у те, щоб ці кошти зайшли в наше місто. Але в цьому лабіринті проблем і послідовних дій з метою побудови Н2О гарна ідея повернулася до нас проблемою.

Підрядна організація, яка виграла тендер, зробила стратегічну помилку. Або це був тактичний хід. Вони скинули на 120 млн. грн. вартість від проєктної вартості об’єкту. І таким чином виграли право на будівництво. Але подальші дії показали: коли скинута майже третина вартості об’єкту, будувати дуже важко. Крім того, на це літо припало стрімке зростання вартості будівельних матеріалів і металоконструкцій. З цим пов’язано те, що протягом літа будівельні роботи повним ходом не йшли. Ті 100 млн. грн., які від міністерства ми отримали – умовили, переконали – на сьогоднішній день ми відчуваємо, що до кінця року вони освоєні не будуть.

Протягом останніх чотирьох місяців ми виписували неодноразові попередження компанії-забудовнику, постійно проводили перемовини і наради. Але потужне будівництво за реальними розмірами ми побачили лише у ближчий тиждень, коли з’явилося більше працівників, техніки, на будівельний майданчик завезли металеві конструкції. І тривалість робіт перевищила тривалість світлового дня.

Але під сумнів поставлено використання бюджетних коштів, які держава передбачила. Тому сьогодні є підстави вести конкретну розмову з підрядною організацією. Вона порушує умови, зазначені в тендерній документації. Ми не маємо права, не можемо сидіти осторонь. Бо це – державні кошти. Їх треба використовувати. У об’єкта є певний термін на побудову і здачу його в експлуатацію – це кінець 2023-го року. Тому на сьогодні ми пред’явили низку претензій. В ближчий термін ми побачимо, які реальні об’єми робіт будуть освоєні. Ми побачимо висновки, які зробить інспектор технічного нагляду, відділ капітального будівництва, заступники, в тому числі – профільні, які є кураторами. І за підсумками ми в середині грудня цього року будемо приймати ті або інші рішення.

Крім того, сума співфінансування з бюджету міста занадто велика, враховуючи загальну вартість об’єкта. З головою ОДА Геннадієм Лагутою та його заступником Едуардом Науменком ми вели розмову. Знаю, що є підтримка від депутатів обласної ради на наше прохання про зміну замовника. І щоб ним став не Новокаховський відділ капітального будівництва, а Управління капітального будівництва області, яке за функціональним призначенням і можливостями здатне обслуговувати такі потужні об’єкти.

Я впевнений, що Центр буде побудований. Ми з депутатами міської ради маємо намір затвердити програми, які передбачать можливість безкоштовного відвідування Центру мешканцями громади окремих категорій. Ці витрати візьме на себе міський бюджет. Мова в першу чергу про школярів, інші категорії мешканців міста. Центр буде працювати на території нашої громади. Його значення в економіці міста буде вагомим. Це підтвердили розрахунки, зроблені під час розробки проєкту. Підтверджує це і досвід інших міст, де такі Центри вже побудовані і працюють.

Щодо нинішньої ситуації на будівництві – угоду із підрядником ще ніхто не розривав. Але юристи вивчають можливі варіанти подальших наших дій по відношенню до підрядників, які не виконують свої обов’язки згідно умов, прописаних в тендерній документації”.

Матеріали сайту «Online Нова Каховка»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами