Нова Каховка | 28 Листопада 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-11-23 » Новини

» Обмін культурним досвідом з Баден-Вюртембергом

Обмін культурним досвідом з Баден-Вюртембергом

З 2020 року представники відділу культури і туризму Новокаховської міської ради приймають участь у освітньо-тренінговій програмі, покликаній перетворити управлінців об’єднаних територіальних громад на лідерів культурного менеджменту.
В рамках програми троє працівників відділу культури пройшли річний курс навчання (2020-2021рр.), отримавши відповідні сертифікати, які мають з 2017 року близько 250 фахівців у Україні. Це проєкт Goethe-Institut в Україні та House of Europe, покликаний надати компетенції культурним діячам на місцях, для трансформації галузі у громадську платформу культурних подій.
Після закінчення навчання Goethe-Institut та House of Europe запропонували усім небайдужим новоствореним менеджерам культури не зупинятися на досягнутому, а спробувати себе у форматі співпраці та діалогу з німецькими представниками культурних трансформацій. Взаємодія з німецькими колегами була запропонована нетворкінговою подорожжю до федеральної землі Німеччини - Баден-Вюртембергу, програма якої була розроблена та реалізована Goethe-Institut в Україні, спільно з партнерами в країнах ЄС.
Всі охочі мали можливість подати заявки, резюме, мотиваційні листи. Але ретельний відбір залишив 20 представників України, які впродовж 5 днів, з 15 по 19 листопада, ділились досвідом, розповідали про успіхи та невдачі, дізнавались про процеси децентралізації у сфері культури в Європейському Союзі, обговорювали спільні ідеї та можливості співпраці. Подорож включала знайомство з європейськими колегами для побудови кооперації та віртуальне відвідування закладів культури в Німеччині.
Херсонщина була представлена Яною Малигою – заступником начальника відділу культури і туризму Новокаховської міської ради, випускницею Академії Культурного Лідера 2.0. Впродовж подорожі, під час лекцій, воркшопів та круглих столів з німецькими колегами, діалог складався й з представниками українського культурного середовища. Усі з різних галузей культури, з різними проєктами, досвідом, навіть з різних секторів – державного та громадського, але з непереборним бажанням змінити культурний продукт та зацікавити ним свої громади.
Адже аудиторії, які споживають культуру «за звичкою», «за вибором», «за здивуванням» є в усіх громадах без виключення в Україні та Німеччині, і об’єднати усіх їх в загальних подіях є найвищим ступенем розвитку культурного середовища.
Перехід від «культури для всіх» (розгортання культурної інфраструктури) до «культури від усіх» (активація культурної політики, додаткові пропозиції в культурній освіті) в Німеччині вже відбувся у 2000-их роках, в Україні лише зараз розпочався цей шлях декілька років тому. І завданням культурних менеджерів є саме залучення мешканців своїх територій до цієї подорожі з найкращим результатом очікувань.
В рамках проєкту був відзнятий фільм з деякими представниками подорожі з української та німецької сторони. Культурний потенціал Нової Каховки та враження Яни Малиги від міжнародного обміну також включені у формат стрічки, яка незабаром вийде українською, німецькою та англійською мовами.
Подорож Німеччиною завершилась, залишивши багато нових ідей, корисних діалогів, знайомств, культурних кейсів. Почався період дозрівання нових проєктів. В усі куточки України спрямовані нові промені культурних трансформацій у традиційному оформленні українських пісень, які линули впродовж усіх п’яти днів.


Яна Малига
Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами