Новая Каховка | 26 Января 2022
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской городской территориальной громады

2021-11-23 » Новости

» Обмін культурним досвідом з Баден-Вюртембергом

Обмін культурним досвідом з Баден-Вюртембергом

З 2020 року представники відділу культури і туризму Новокаховської міської ради приймають участь у освітньо-тренінговій програмі, покликаній перетворити управлінців об’єднаних територіальних громад на лідерів культурного менеджменту.
В рамках програми троє працівників відділу культури пройшли річний курс навчання (2020-2021рр.), отримавши відповідні сертифікати, які мають з 2017 року близько 250 фахівців у Україні. Це проєкт Goethe-Institut в Україні та House of Europe, покликаний надати компетенції культурним діячам на місцях, для трансформації галузі у громадську платформу культурних подій.
Після закінчення навчання Goethe-Institut та House of Europe запропонували усім небайдужим новоствореним менеджерам культури не зупинятися на досягнутому, а спробувати себе у форматі співпраці та діалогу з німецькими представниками культурних трансформацій. Взаємодія з німецькими колегами була запропонована нетворкінговою подорожжю до федеральної землі Німеччини - Баден-Вюртембергу, програма якої була розроблена та реалізована Goethe-Institut в Україні, спільно з партнерами в країнах ЄС.
Всі охочі мали можливість подати заявки, резюме, мотиваційні листи. Але ретельний відбір залишив 20 представників України, які впродовж 5 днів, з 15 по 19 листопада, ділились досвідом, розповідали про успіхи та невдачі, дізнавались про процеси децентралізації у сфері культури в Європейському Союзі, обговорювали спільні ідеї та можливості співпраці. Подорож включала знайомство з європейськими колегами для побудови кооперації та віртуальне відвідування закладів культури в Німеччині.
Херсонщина була представлена Яною Малигою – заступником начальника відділу культури і туризму Новокаховської міської ради, випускницею Академії Культурного Лідера 2.0. Впродовж подорожі, під час лекцій, воркшопів та круглих столів з німецькими колегами, діалог складався й з представниками українського культурного середовища. Усі з різних галузей культури, з різними проєктами, досвідом, навіть з різних секторів – державного та громадського, але з непереборним бажанням змінити культурний продукт та зацікавити ним свої громади.
Адже аудиторії, які споживають культуру «за звичкою», «за вибором», «за здивуванням» є в усіх громадах без виключення в Україні та Німеччині, і об’єднати усіх їх в загальних подіях є найвищим ступенем розвитку культурного середовища.
Перехід від «культури для всіх» (розгортання культурної інфраструктури) до «культури від усіх» (активація культурної політики, додаткові пропозиції в культурній освіті) в Німеччині вже відбувся у 2000-их роках, в Україні лише зараз розпочався цей шлях декілька років тому. І завданням культурних менеджерів є саме залучення мешканців своїх територій до цієї подорожі з найкращим результатом очікувань.
В рамках проєкту був відзнятий фільм з деякими представниками подорожі з української та німецької сторони. Культурний потенціал Нової Каховки та враження Яни Малиги від міжнародного обміну також включені у формат стрічки, яка незабаром вийде українською, німецькою та англійською мовами.
Подорож Німеччиною завершилась, залишивши багато нових ідей, корисних діалогів, знайомств, культурних кейсів. Почався період дозрівання нових проєктів. В усі куточки України спрямовані нові промені культурних трансформацій у традиційному оформленні українських пісень, які линули впродовж усіх п’яти днів.


Яна Малига
Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы