Новая Каховка | 26 Января 2022
Українською мовою

Новая Каховка

Сайт Новокаховской городской территориальной громады

2021-11-19 » Новости

» Конвенція про права дитини - міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини

Конвенція про права дитини - міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини

Дитинство – період життя людини, коли формуються найважливіші функції організму, активно здійснюється засвоєння моральних норм, знань і цінностей, що дозволяє дитині почуватися повноцінним членом суспільства. Тому саме дитина потребує найбільшої уваги та захисту.
Міжнародне співтовариство, Організація Об’єднаних Націй уже кілька десятирічь працюють над тим, щоб створити дітям усього світу якнайкращі умови для життя й усебічного розвитку. Результатом цієї праці стала низка міжнародних документів надзвичайної ваги, які стосуються прав дитини і забезпечення виживання, захисту та розвитку юного покоління.
Зокрема, було створено дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ. Основними, важливими міжнародними документами ЮНІСЕФ щодо прав дітей є: «Декларація прав дитини», яку проголосила Генеральна Асамблея ООН 20 листопада 1959 року; Конвенція ООН про права дитини, яку через 30 років, 20 листопада 1989 року, було прийнято Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй (документ набув чинності 2 вересня 1990 року); Всесвітня декларація про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей, прийнята у 1990 році.
Базовим документом, спрямованим на захист дітей, є Конвенція про права дитини - міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. Цю Конвенцію часто називають «світовою конституцією прав дитини».
Документ поєднав у собі високі соціально-моральні та правові норми міжнародного стандарту й педагогічні основи спілкування дорослих із дітьми. Конвенція складається з преамбули і 54 статей, в них 40 - основні статті, що визначають права дитини.
Конвенція, зокрема, передбачає забезпечення права дітей на освіту, гідний рівень життя, а також їх захист від усіх форм насильства та дискримінації. Конвенція гарантує право на життя; право дитини на збереження індивідуальності; право вільно висловлювати свої думки; право дитини на свободу думки, совісті та релігії; право дитини на свободу асоціацій і свободу мирних зборів; право дитини на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров'я та засобами лікування хвороб і відновлення здоров'я; право користуватися благами соціального забезпечення; право дитини на відпочинок і дозвілля.
Конвенція є єдиним документом ООН, який ратифікувала велика кількість держав світу, поширивши її дію на свої території.
Тридцять років тому, 27 вересня 1991 року, норми Конвенції ООН про права дитини почали діяти, як складова законодавства нашої країни.
З часу ратифікації Конвенції Україною ухвалено більше 15 стратегій, концепцій і програм, спрямованих на вдосконалення законодавства у сфері захисту прав дітей.
Важливим етапом стало прийняття Закону України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” (січень 1995 року), який започаткував утворення вертикалі органів виконавчої влади у справах дітей. У 2001 році було прийнято Закон України „Про охорону дитинства”.
Починаючи з 2009 року, постійно впроваджуються відповідні програмні документи: Загальнодержавна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, а також Державна соціальна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року, прийнята у 2017 році.
Наразі розробляються стратегічні документи Ради Європи та Європейського Союзу на найближчі 5 років, які визначатимуть пріоритети у сфері захисту прав дитини на 2022–2027 роки.

Кожна дитина потребує турботи, любові і піклування. Ми, дорослі, повинні створити належні умови для підростаючого покоління, щоби жодна дитина не лишилася поза увагою, мала можливість розвинути свої інтереси та здібності, росла здоровою і щасливою, отримала належну освіту й виховання.
Кожен з нас може змінити життя хоча б однієї дитини, зробити її щасливою та впевненою в майбутньому!
Давайте спільними зусиллями змінювати дитячий світ на краще та запрошуємо приєднатися до проведення Всесвітнього дня дитини, Дня спільних дій в інтересах дітей, які відзначаються щорічно 20 листопада, в день прийняття Декларації прав дитини, Конвенції про права дитини. Ці світлі дати насамперед створені для привернення уваги громадськості до актуальних проблем дітей, адже вони є найбільш незахищеним і вразливим прошарком населення.


Служба у справах дітей


Навигация

Источники:
Информация размещенная на сайте предоставлена Исполнительным комитетом Новокаховского городского совета или взята из открытых источников.

Поддержка:
Поддержку сайта осуществляет предприятие "Программист" г.Новая Каховка.

Разделы сайта:
Главная | О Городе | Власть | Бизнес | Общество | Реклама на сайте | Помощь | Подписка на новости | О нас | Карта сайта

Наши партнеры:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2022 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2022 Новокаховский горисполком
Все права защищены

Разработка вэб-сайта: programmer.com.ua

Использование материалов novakahovka.com.ua разрешается при условии ссылки (для интернет - изданий гиперссылки) на novakahovka.com.ua

Материалы отмеченные знаком ® публикуются на правах рекламы