Нова Каховка | 06 Грудня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-10-22 » Новини

» Державну програму енергоефективності планується продовжити до 2027 року

Державну програму енергоефективності планується продовжити до 2027 року

Держенергоефективності на засіданні круглого столу презентувало розроблений проєкт рішення Уряду щодо розширення та продовження Державної програми енергоефективності до 2027 року. Учасниками круглого столу стали представники Міжфракційного депутатського об’єднання «Енергоефективна Україна», профільних асоціацій, громадських організацій та ОСББ. На нагальній потребі відродити державну програму енергоефективності із дієвими механізмами наголосили всі учасники засідання, оскільки енергоємність української економіки, в середньому, удвічі вища за європейську. Близько третини всього енергоспоживання припадає на житловий сектор. У сфері ЖКГ накопичилися проблеми: високий рівень зношеності теплових, водопровідних мереж та технологічного обладнання. Все це позначається на якості і доступності комунальних послуг, а головне – на суттєвих витратах споживачів за їх оплату. Тому Держенергоефективності наполягає на терміновій необхідності продовжити і впроваджувати ефективну, системну, комплексну державну програму енергоефективності.
Розроблена програми передбачатиме комплекс заходів підтримки за відповідними напрямами:
1.Енергоефективність у житлі;
2.Енергоефективність у соціальній сфері;
3.Енергоефективність у сферах централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення.
Також зауважимо, що у програмі закладено комплексний підхід до вирішення проблем з енергоефективністю в ЖКГ. Термомодернізація будівель має здійснюватися, враховуючи стан системи теплозабезпечення.
Після обговорення відповідний акт вже подано на розгляд Уряду, бо ця Державна програма має бути якнайшвидше прийнята для запуску масштабної енергомодернізації України. Серед довгоочікуваних законодавчих рішень – прийняття законопроєкту «Про енергетичну ефективність» та прийняття Урядом рішення щодо подовження Державної програми з енергоефективності до 2027 року із врахуванням необхідного фінансування в Державному бюджеті на 2022 рік. Нагадаємо: у 2021 році з державного бюджету за програмою «теплих кредитів» всього було відшкодовано 131,31 млн гривень.
З початку дії державної програми у жовтні 2014 року і по сьогодні сума компенсацій з держбюджету становить 3,46 млрд гривень.
Вирішити питання високих комунальних платежів без енергоефективності неможливо. І саме державна програма є тим фундаментом, на якому місцева влада впроваджує місцеві програми підтримки у цій сфері.

За інформацією, отриманою із сайту: https://saee.gov.ua/uk/news/3996

Відділ комунального господарства»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами