Нова Каховка | 06 Грудня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-10-22 » Новини

» У жовтні було обстежено підприємства торгівлі Нової Каховки

У жовтні було обстежено підприємства торгівлі Нової Каховки

Починаючи підприємницьку діяльність, власнику торговельного закладу потрібно засвоїти чітке правило: продукти харчування це товар, до якого завжди висуваються жорсткі вимоги, пов'язані з умовами доставки, зберігання та реалізації. Така необхідність пов'язана з його властивостями швидкої втрати свіжості і непридатності до вживання навіть при найменшому відхиленні від температурних режимів.
Інспекція у справах захисту прав споживачів Новокаховської міської ради підводить підсумки проведення обстеження підприємств торгівлі міста. Разом з представниками Громадської ради при виконавчому комітеті протягом жовтня проводився нагляд за дотриманням Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів (Постанова КМУ №833).
Виявлені недоліки свідчать про те, що далеко не всі підприємці навіть на 50% не готові здійснювати свої діяльність в рамках визначених законодавчих норм та правил:
- відсутня інформація про режим роботи магазину та належність закладу;
- вимірювальна техніка (ваги) вчасно не повірені, керівники навить не знають про такі вимоги. На деяких підприємствах застосовуються ваги, які взагалі не підлягають повірці (країна виробництва -Китай, документи відсутні);
- в реалізації знаходились продукти харчування без відповідного маркування та документів, що засвідчують якість та безпеку товару (ковбаси, чіпси, сухарики, консерви інше);
- відсутні санітарні книжки, спецодяг, не передбачені елементарні санітарні умови;
- куточки споживача не оформлені за вимогою законодавства, у декого розміщені необачно та недоступно для відвідувачів, а то і взагалі відсутні;
- в продажу продукція з вичерпаним терміном реалізації, цвіла, завітрена, в пошкодженій упаковці, без цінників;
- в холодильних вітринах при зберіганні продуктів харчування не дотримується товарне сусідство, в холодильниках відсутні термометри.
Під час перевірки мали місце випадки відмови надати документи на здійснення підприємницької діяльності, такі заклади потребують додаткової перевірки із залученням правоохоронних органів.
Зокрема, ретельної повторної перевірки потребує магазин по просп. Перемоги,13, у якому виявлено повну антисанітарію та небажання підприємця усувати недоліки та сплачувати штрафні санкції.
Зазначимо, що всі підприємці, які здійснюють свою діяльність на території Новокаховської територіальної громади, відповідають перед її мешканцями за якісне надання послуг та здійснення торгівлі, не залежно від того, у якому регіоні зареєстрована особа.
Більшість підприємців чітко це розуміють та, взявши до уваги рекомендації комісії, за 3-5 днів виправили становище та повідомили інспекцію у справах захисту прав споживачів аби уникнути подальших перевірок.
За складеними протоколами сплачено граничну суму штрафу згідно із ст.155 АКУ.
Обстеження підприємств робочою групою здійснювалось згідно з планом роботи інспекції у справах захисту прав споживачів.

Ми з вами, шановні споживачі, головні контролери і нам не байдуже чим нас годують, що продають, як зберігають та як до нас відносяться. Рівень санітарної культури є запорукою профілактики захворювань.


Інспекція у справах захисту прав споживачів


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами