Нова Каховка | 06 Грудня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-10-18 » Новини

» Вуличне освітлення відновлено та модернізовано майже у кожному населеному пункті Новокаховської громади

Вуличне освітлення відновлено та модернізовано майже у кожному населеному пункті Новокаховської громади

Зовнішнє штучне освітлення населених пунктів сучасної України одночасно виконує естетичне, екологічне й економічне завдання, тому що є одним з найважливіших елементів благоустрою та архітектурно-художнього оформлення. Забезпечення світлового затишку у вечірній і нічний час досягається за рахунок раціонально обраних кількісних та якісних характеристик штучного освітлення, що регламентуються нормами.
Оскільки зовнішнє освітлення міст, є елементом середовища перебування містян, то воно може впливати на їхнє повсякденне життя. Великим є естетичний вплив освітлювальних установок на нічне й денне обличчя міста. Уночі підсвічування будинків, ансамблів і пам'ятників поліпшує їхній архітектурний вигляд і позитивно впливає на їхнє сприйняття.
Нарешті, зовнішнє освітлення, чи-то освітлення вулиць, площ, пішохідних зон, зон відпочинку й розваг, надає відчуття свободи й безпеки громадян.
Ще зовсім недавно повноцінне вуличне освітлення було прерогативою виключно міст, але урбанізація та сучасні технології добрались й до маленьких сіл та селищ, тому яскраві та сучасні ліхтарі з?являються на вулицях сільських населених пунктів. Новокаховська міська територіальна громада – не виключення. Відновлено та модернізоване сучасне освітлення на території селища міського типу Дніпряни, селищ Райське та Тополівка, сіл Корсунка, Обривка, Маслівка, Піщане, Нові Лагері.
Комунальне підприємство «НК Екосервіс» здійснює обслуговування зовнішнього освітлення на території міста Нова Каховка (знаходиться на балансі підприємства), Дніпрянського й Райського старостинських округів (знаходиться на балансі Управління комунального майна, інфраструктури старостинських округів Новокаховської міської ради).
Станом на 01.10.2021 року на балансі міста знаходиться 1995 світлоточок, з яких натрієві – 230 шт. (кількість порівняно з минулим роком зменшилась майже в два рази), світлодіодні джерела освітлення – 1630 шт. (в 2020 році було 1145 шт.), економ лампи – 79 шт. (в 2020 році було 97 шт.), лампи розжарювання - 56 шт. Протяжність мереж становить 43,605 км, з них кабельні – 4,950 км, повітряні - 38,655 км. По місту встановлено шаф розподільних устроїв керування – 13 од., в яких встановлено 9 од.автоматизованих систем керування та встановлено 13 од. приладів обліку електроенергії.
На території міста протягом 2018-2021 років було здійснено поточний ремонт мереж зовнішнього освітлення на наступних вулицях міста Нова Каховка:
2018 рік – просп.Перемоги та вул.Горького (в межах вул.Дружби та вул.Свєтлова);
2019 рік – вул.Дружби та просп.Дніпровський (частина);
2020 рік – вул.Пушкіна, вул.Новоселівська, вул.Промислова, вул.Заводська, просп.Дніпровський, вул.М.Букіна;
2021 рік – вул.Горького (стара частина міста); вул.Паркова; вул.Героїв України, вул.Історична, вул.Соборна.
Постійно проводиться ремонт та оновлення окремих світлоточок на території сільських населених пунктів. На жаль, темпи цих ремонтів є доволі повільними, адже потребують значних коштів, в сільській місцевості питання не вирішувалися роками. Але кожна гривня та копійка завдяки ефективним закупівлям за бюджетні та власні кошти максимально використовується за призначенням для досягнення поставленої задачі щодо відновлення вуличного освітлення.
Сучасні ліхтарі є світлодіодними, тобто економними та більш яскравими, порівняно з застарілими натрієвими та «економ» лампами. Зазвичай такі елементи освітлення відрізняються від тих, що існували ще за «радянських» часів більшою яскравістю та меншою витратою електричної енергії, що в сучасному світі є дуже актуальним та важливим.
Вуличне освітлення працює по відповідному графіку, який регулюється спеціальними таймерами. Час включення та виключення залежить від довжини світлового дня. Тож, наприклад, влітку воно працює з 21-00 години, а взимку вже з 16-30. Тож й виключення його здійснюється все пізніше відповідно до того як коротшає день.
Урбанізація сучасного оточення повинна приносити більше позитивних моментів та піднімати українські села та міста на європейський рівень. Тож сподіваємось на продовження реконструкції всіх застарілих ліхтарів та оновлення й покращення всього вуличного освітлення на території нашої громади.


КП «НК Екосервіс»


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами