Нова Каховка | 19 Вересня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-09-07 » Новини

» Збереження старовинних традицій в Тополівці

Збереження старовинних традицій в Тополівці

Надзвичайно важливим в умовах сьогодення є збереження страровинних традицій, які передаються від покоління до покоління. Знання та звичаї, обряди, свята, традиційні ремесла - усе це відноситься до нематеріальної культурної спадщини, яку необхідно берегти адже вона є вираженням нашої самобутності, духовним зв’язком між поколіннями. Виконуючи цю важливу місію робоча група при Новокаховському Палаці культури 3 вересня 2021 року відвідала с. Тополівка, мешканці якого були раді показати свої таланти. Зустріч відбулася у Тополівському Будинку культури (директор Тетяна Хавич). Свої роботи у таких напрямках як вишивка хрестиком та бісером, в’язання гачком і шпицями продемонстрували: Олена Чорна, Віра Пасека, Валентина Пронькіна.
Родзинкою місцевих майстринь є вишивка хрестиком. В їхніх родинах даний вид рукоділля є сімейним вмінням, якому навчають з дитинства та передають із роду в рід. Сучасні берегині народної творчості не лише представили свої роботи з даного напрямку, а й розповіли про цей вид вишивки, який бере своє коріння з епохи первісної культури, коли люди використовували стьобання кам’яними голками при пошитті одягу. Поступово ця діяльність набула і декоративного застосування. Початки мистецтва вишивання сягають сивої давнини і розвиток його не переривався ніколи, починаючи з незапам’ятних часів і до наших днів. Вишиті на полотні візерунки – колоритна візитівка українського народу.
На зустрічі також була присутня майстриня з в’язання гачком та шпицями Віра Пасека. Ця талановита жінка може виготовити будь яку річ. Вона в’яже взуття, ковдри, сумки, одяг, іграшки. Майстерність в’язання у родині Віри передається від матері до доньки вже не одне покоління.
Талановиті представниці народної творчості вже неодноразово показували свої роботи на виставках у Новій Каховці. Незабаром їх творчі шедеври можна буде побачити знову, адже майстрині планують відвідати виставку, яка проходитиме на День міста.
Дивовижні витвори мистецтва представлені на зустрічі вразили своєю красою, вони увібрали у себе щирість душі авторів, неймовірну енергію тепла і світла, а їх талановиті виконавиці пообіцяли не зупинятися на досягнутому та продовжувати радувати своєю творчістю у майбутньому.


Відділ культури і туризму


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами