Нова Каховка | 19 Вересня 2021
На русском языке

Нова Каховка

Сайт Новокаховської міської територіальної громади

2021-09-07 » Новини

» Письменниці-землячці В.М. Нижеголенко – 85 !

Письменниці-землячці В.М. Нижеголенко – 85 !

5 вересня мало б виповнитись 85 років від дня народження В.М. Нижеголенко - поетеси, прозаїка, гумористки. Нажаль, земний та творчий шлях Валентини Михайлівни обірвався 28 січня 2017 року, але її літературна творчість завоювала прихильність та визнання читачів будь-якого віку.
Валентина Михайлівна любила свою золотаву, смаглолицю Таврію. Тут народилась, виросла, вчилась і працювала більше сорока років у чудовому Книгограді, а їх у неї за все життя було два - Сергіївська сільська бібліотека, що на Каховщині, і Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки. Керувала дитячими літературними гуртками «Паросток», «Первоцвіт» та «Пролісок». Із 1994 року – член херсонського літературно-мистецького гурту «Малючок Степовичок», та лауреат премії ім. Миколи Куліша. У 2002 році її прийняли до Національної спілки письменників України.
Не шукала щастя за морями-океанами, бо серцем відчувала, що вдома, на Херсонщині, і сонце світить яскравіше, і хліб рум'яніший та запашніший, і вода смачніша, і люди добріші.
Вважала, що їй і в житті поталанило, бо працювала бібліотекарем, а це означає, що завжди серед людей, серед величезного, безцінного і невичерпного багатства - книг, і у курсі всіх подій.
Її літературний талант – це лаконізм і простота в побудові сюжетної лінії, дотепність змальованих ситуацій. Жодна історія або пригода, що змальовувалася у її творах не вигадана, а була віддзеркаленням реальних подій, поданих у художній формі.
З нагоди 85-річчя від дня народження В. М. Нижеголенко, Новокаховська центральна бібліотека підготувала віртуальний портрет «Рушниками стелиться дорога». Відео познайомить Вас з біографією та творчим доробком письменниці, які мовою знаків вплелися в рушник її долі.
Знайомство з книжками письменниці-землячки відбулося 3 вересня у дитячому відділі міської бібліотеки №2. Огляд «Зігріває душі всіх – добрий сміх» ознайомив юних читайликів з творами, які були написані саме для них.
Щоб більше читачів мали змогу познайомитися з творчістю нашої талановитої землячки, міська бібліотека №2 пропонує також онлайн-огляд.


Відділ культури і туризму


Навігація

Джерела:
Інформація розміщена на сайті надана Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради або узята з відкритих джерел.

Підтримка:
Підтримку сайта виконує підприємство "Програмист" м.Нова Каховка.

Розділи сайту:
Головна | Про Місто | Влада | Бизнес | Громада | Реклама на сайті | Допомога | Підписка на новини | Про нас | Мапа сайту

Наші партнери:
www.kahovka.net | programmer.com.ua

© 1997-2021 The 9th Reality Creative Group
© 2005-2021 Новокаховський міськвиконком
Усі права захищені

Розробка веб-сайта: programmer.com.ua

Використання материалів novakahovka.com.ua дозволяється за умов посилання (для інтернет - виданнь гиперпосилання) на novakahovka.com.ua

Матеріали відмічени знаком ® публікуються на правах реклами